Ripple CEO’sundan SEC Davası Açıklaması: Bir An Önce Sonuçlanmalı

Benzer Haberler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık 2020’de XRP’nin ihraççısı ve Blockchain şirketi olan Ripple’a, Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’a ve Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen’a, 2013 sonrası XRP satışları için “kayıtsız menkul kıymet satışı” gerekçesi ile 1,3 milyar dolarlık dava açtı. Dava Aralık 2020’den bu yana devam ediyor ve mahkeme henüz davaya dair nihai kararını açıklamadı. Zaman zaman taraflar adına lehte kararların çıktığı dava ile ilgili olarak bu kez de CEO Garlinghouse, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO, davanın bir an önce sonuçlanmasını istediklerini ifade etti.

Ripple CEO’sunun Açıklamaları

SEC’nin Ripple’a açtığı davanın ardından Ripple şirketi bu süreçte birçok ortaklık anlaşması kurdu. Bu konuya değinen Garlinghouse, öte yandan şirketin halka arz olma hamlesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Son dönemde 30 ile 40 arasında şirkete yatırım yaptıklarını ifade eden CEO, yer aldığı panelde halk arz konusuna ilişkin olarak “2019’da sattığımız hisseleri almamızın nedeni, özellikle 2021’in bizim açımızdan iyi geçmesiydi. Biz de gücümüzü yeniden toparladığımız için alım yaptık. Birçok stratejimiz var ve hepsini düşünüyoruz. Bunlardan biri de halka arz. Ancak SEC eğer şu ana kadar yaptığı gibi davayı yavaşlatmaz ve bir an önce sonuç alırsak, davanın ardından bu konuyla ilgileneceğiz” dedi.

“19 Binden Fazla Kripto Para Birimi Var”

Panelde konuşan Garlinghouse, toplamda 19 binden fazla kripto para birimi olduğunu ve bunların çoğunun altında da bir kullanım alanı olmadığını dile getirdi. Öte yandan regülasyonlara da değinen ünlü CEO, dünyada aynı anda regülasyonların olmasının çok zor olduğunu ancak birçok ülkenin artık kripto para düzenlemelerini netleştirdiğini dile getirdi. Garlinghouse, Ripple olarak kendilerinin de regülasyon istediklerini her fırsatta dile getiriyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem