PwC Hong Kong Şirketi Metaverse’e Geçiyor

Benzer Haberler

PwC Hong Kong, The Sandbox’ta LAND satın alarak metaverse’e giren ve her geçen gün büyüyen ana akım oyuncuların listesine katılıyor.

Metaverse, PwC Hong Kong’un metaverse’e geçtiğini duyurdu. PwC Hong Kong, 156 ülkede firma ağına sahip olan Pricewaterhouse Coopers’ın bir yan kuruluşudur. PwC Hong Kong’un faaliyet gösterdiği sektörler arasında, otomotiv, bankacılık, sermaye piyasaları, tüketici piyasaları ve finansal hizmetler yer alıyor.

PwC Hong Kong ve Sandbox

Perşembe günü PwC Hong Kong, LAND’in Web 3.0 danışma merkezinin inşasına başlamak için The Sandbox’ı satın aldığını duyurdu. PwC, muhasebe ve vergilendirmeyi içeren yeni nesil profesyonel hizmetler oluşturmak için kurulacak merkezi kullanmayı planlıyor.

PwC Hong Kong, metaverse’i araştıran tek ana akım firma değil. Bu ayın başlarında, Bank of America metaverse hakkındaki görüşünü bildirdi. Bank of America, metaverse’in “kripto para birimlerinin aktif para birimleri olarak kullanıldığı için” onlar adına büyük bir fırsat olduğunu söylüyor.

Bir başka ABD bankacılık devi Morgan Stanley’nin de, metaverse’nin insan davranışını temelden değiştirebileceğini kaydetti. Metaverse özellikle insanların sosyalleşme, performansları izleme, markalarla etkileşim kurma, öğrenme ve dijital yardımlar hakkında ticaret/spekülatif konuşma şeklini değiştirebilir.

Bank of America, metaverse ekonomisinin 2024 yılına kadar 800 milyar dolara kadar büyüyebileceğini açıklamıştı. PwC Hong Kong, satın alma tutarını belirtmedi. Ancak ayın başlarında Tokens.com, PwC Hong Kong’un 2.4 milyon dolarlık bir LAND satın aldığını açıklamıştı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem