Powerbridge, Madencilik İçin 5600 Cihaz Aldı!

Benzer Haberler

Powerbridge Technologies şirketi yakın bir zamanda Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapacağını açıkladı. Cihazların temin etmek üzere Cryptodigital Holdings şirketiyle anlaşarak 5600 adet madencilik cihazı satın aldı. Powerbridge şirketinin Cryptodigital Holdings şirketine ödediği ücret ise açıklanmadı.

Çin’in kripto para madencilerine karşı büyük operasyonundan sonra özellike Kuzey Amerika ve Kazakistan’a büyük bir göç başlarken, Haziran ayında düşen hash oranları ise Temmuz ayının sonlarından itibaren yeniden eski seviyesine çıkmaya başladı.

Nasdaq borsasında listelenen bir teknoloji şirketi olan ve Ağustos ayının başında Bitcoin ve Ethereum madenciliğine başlayacağını açıklayan Çin merkezli Powerbridge Technologies şirketi de bu konuda ilk büyük adımını attı ve toplamda 5600 madencilik makinesi için Cryptodigital Holdings şirketiyle anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Alınanlar İçerisinde S19 Ve S19 Pro Cihazları Var

Bitcoin ve Ethereum madenciliği yapacak olan şirket, madencilik makineleri için ödenen tutar hakkında bilgi vermezken, cihazların arasında Bitmain’in ünlü S19 Pro ve S19 cihazlarının da olduğu belirtildi. Makinelerin teslimatlarının Ekim ayında başlayacağı aktarılırken, 2 bin Bitcoin ve 3600 de Ethereum madencilik cihazı alındığı bildirildi. Bitcoin makinelerinin saniyede 200 PH, Ethereum makinelerinin ise saniyede 1700 GH hash oranına sahip olması bekleniyor.

Powerbridge, genelde yazılım hizmetleri ve blok zincir uygulamaları sağlayan bir şirketti ancak bu ayın ortalarında kripto para madenciliğine de geçiş yapacaklarını açıklamışlardı. Şirket yönetim kurulu başkanı olan Stewart Lor da yaptığı açıklamada, madenciliğin temiz enerjiyle yapılacağını belirtmişti. Madencilik açıklamasının ardından şirket hiselerinde %40’lık ciddi bir artış yaşanmıştı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem