Portekiz Bankaları, Kripto Şirketlerinin Hesaplarını Kapatmaya Başladı!

Benzer Haberler

Portekiz basınında çıkan haberlere göre büyük Portekiz bankaları; kripto para platformlarının hesaplarının kapatmaya ya da yeni hesapların açılmasını engellemeye başladı.

Avrupa’nın önde gelen kripto merkezlerinden birisi olan Portekiz’in, ülkede bulunan en büyük bankalarından bazılarının kripto sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin hesaplarını kapatmaya başlaması ya da yeni hesapların açılmasının engellenmeye başladığı açıklandı. Basında çıkan haberlere göre ülkenin en büyük bankası olan ” Banco Comercial Portugues ” ve ” Banco Santander ” bankası, Lizbon merkezli kripto platformu olan ” Criptoloja ” firmasının tüm hesaplarını kapattı. Yaşanan bu olaydan sonra resmi kaynaklar tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, devlet bankası olarak hizmet veren ” Caixa Geral de Depositos” ve ” BiG ” bankaları da kripto borsalarının hesaplarını kapatmaya başladı.

” Risk Algısına Göre Hareket Edildi ” 

” Banco Santander ” bankasında çalışan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre, kripto kuruluşlarının bankacılık hizmetlerinin sonlandırılmasına neden olabilecek, kara para aklamaya yönelik şüpheli işlemlerin olabileceğinden dolayı risk algısına göre hareket edildiği ifade etti. Banka hesapları kapatılan ” Criptoloja ” işletmesinden çalışan bir yetkilinin yaptığı açıklama da ise; yetkililerin her zaman şüpheli işlemler hakkında bilgilendirildiğini, tüm prosedürlere uyulduğunu ekledi. Ülkede lisans alan ilk kripto şirketlerinden olmalarına rağmen, mevcut durumda ülkede kripto ile alakalı bir iş başlatmanın artık imkansız olduğunu dile getirdi.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem