Popüler Borsa SHIB’i Listeliyor!

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, 2021 yılının Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında, Dogecoin’de (DOGE) yaşanan beklenmedik değer artışları ile ciddi bir popülarite yakalamıştı. Söz konusu dönemde, Reddit platformunda bir araya gelen WallStreetBets oluşumunun kontrolsüzce bir finansal varlığı seçip ciddi yatırımlar yapmasıyla birlikte fırlayan Dogecoin, daha sonra 2021 yılı boyunca popülaritesini korumayı başardı. Bu süreçte birçok kripto para borsası da Dogecoin’in arkasındaki topluluğu görerek platformlarında Dogecoin’i listelemeye başladı. Hala piyasa değeri ile en büyük 11. kripto para biriminde bulunan Dogecoin’i bu dönemlerde bile listelemeyen borsalar da olmuştu. İşte o borsalardan biri, Dogecoin’i listelememiş olmasına rağmen şimdi Shiba Inu’yu (SHIB) listeleme kararı verdi.

Dogecoin ve Shiba Inu

Dogecoin, piyasalarda görülen son değer kayıpları ile birlikte gerileyerek piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para arasında 10’culuk koltuğunu Terra’ya (LUNA) kaptırdı. Son 24 saatte %2,13 oranında değer kaybeden DOGE, yazım sırasında 0,1767 dolar seviyesinde işlem görüyor ve DOGE’un 23,3 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor. Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülen bir diğer şaka coin’i Shiba Inu ise son dönemlerde yakaladığı artışların ardından, 20,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile aynı listede 13. sırada yer alıyor. Son 24 saatte %0,62 oranda değer kaybeden SHIB, yazım sırasında 0,000037 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitstamp 4 Yeni Altcoini Listeliyor

Dogecoin’in en çılgın dönemlerinde bile DOGE’u listelememiş borsalar arasında yer alan, Avrupa’nın işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Bitstamp, şimdi Shiba Inu’yu listeliyor. Piyasalarda “Dogecoin Katili” olarak anılan SHIB, Bitstamp borsasında listelenecek. Borsa tarafından yapılan duyuruda ayrıca SHIB ile birlikte Perpetual Protocol (PERP), dYdX (DYDX) ve Gala (GALA) token’larının da listeleneceği belirtildi. Kullanıcılar 9 Aralık’tan itibaren Bitstamp üzerinden SHIB işlemleri yapmaya başlayabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem