Popüler Analist BTC’de Korkutan Senaryoyu Paylaştı!

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ABD’deki enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte kısa vadeli bir toparlanma sürecine girerek 43 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmıştı. Ancak Kasım ayı başlarından bu yana düşüş eğiliminde seyreden Bitcoin, bu bölgede tutunamadı ve yeniden değer kayıpları yaşayarak kritik destek noktalarına kadar geriledi. Bitcoin’in bir kez daha 42 bin dolar bandına gerilemesi ile birlikte piyasalarda endişeler oluşmaya başlarken, ünlü varlık yönetim şirketi Invesco analisti Paul Jackson’dan, yatırımcıları daha fazla endişelendirebilecek bir tahmin geldi. Yakın zamanda Bitcoin ile ilgili tahminlerini paylaşan Jackson, BTC’nin 30 bin dolar desteğinin de altına gerileyebileceğini ifade ederek yatırımcıları uyardı.

Paul Jackson Yatırımcıları Uyardı

Invesco analisti Paul Jackson, Bitcoin’in 30 bin dolar bandının altına sarkması ihtimaline karşı yatırımcılara uyarıda bulundu. Popüler analist, mevcut piyasada bu olası düşüş tablosunun görülme ihtimalinin %30 seviyelerinde olduğunu öne sürdü. Jackson BTC ile ilgili tahmin ve yorumlarında, kripto para piyasalarındaki aşırı coşkunun, Büyük Buhran dönemini anımsattığını dile getirdi. Jackson konuya ilişkin açıklamasında “Bitcoin’in kitlesel olarak pazarlanması, bize 1929 çöküşüne kadar olan süreçte borsacıların faaliyetlerini anımsatıyor” sözlerini dile getirdi.

Bitcoin’de Son Durum

Bitcoin, 18 Ocak Salı gününe 42 bin 209 dolar seviyesinde giriş yaptı. Sabah saatlerinde en yüksek 42 bin 420 dolar seviyesini gören BTC, en düşük ise 41 bin 858 dolar seviyesini gördü. Yazım sırasında ise Bitcoin, TSİ 11.10 itibariyle gördüğü en düşük seviye olan 41 bin 858 dolar seviyesinde işlem görüyor. Investing verilerine göre Bitcoin, son 24 saatte %0,83 oranında değer kaybı yaşadı. Öte yandan Bitcoin’in toplam piyasa değeri de 796,7 milyar dolar seviyesine kadar geriledi. 25 Ocak tarihinde ABD Merkez Bankası’nın (Fed) alacağı kararların, BTC üzerinde etkili olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem