Poly Network, Çalınan Kripto Paralarını Geri Aldı

Benzer Haberler

Önemli bir kripto para yatırım şirketi olan Poly Network, geçtiğimiz haftalarda ciddi bir hacck olayına maruz kalmıştı. Bugün ise Poly Network’ün çalınan tüm kripto paralarını geri aldığı öğrenildi.

Kripto paralar cazip bir alan yarattığı gibi riskleri de beraberinde getiriyor. Bugüne kadar dünya genelinde popüler olan pek çok farklı borsa ve sisteme yönelik siber saldırı yapıldı. Bu saldırılardan etkilenen son borsa, dünyaca ünlü Poly Network şirketi oldu.

Ethereum, Binance ve Poly gibi pek çok farklı blok zincirini barındıran Poly Network’te yaşanan hack olayında, 610 milyon dolar tutarında kripto para çalınmıştı. Yaşanan çarpıcı olayda özellikle kripto para yatırımcıları ciddi bir tedirginlik duyarken, şirket çalınan paraların geri alabilmek için birçok farklı yol izleyerek çalınan tüm kripto paraları geri aldı.

Poly Network İşlemlerini Durdurmuştu

Poly Network’te meydana gelen hack olayı sonrasında tüm işlemler durdurulmuş; para çekme, yatırma ve yeni yatırım gibi farklı işlevler askıya alınmıştı. Şirket tüm odak noktasını saldırgana yönlendirirken sosyal medya ağlarından bir uyarı mesajı yayınlandı. Yapılan çalışmalar ile birlikte hırsız tespit edildi.

Son gelişmelerde sadece eğlence amacı ile böyle bir çalışma yaptıklarını söyleyen grup saldırıyı üstlendi. İkili temasların ardından hacker grubu aldığı tüm kripto paraları aynı şekilde cüzdanlara geri transfer etti. Böylece Poly Network kaybettiği 610 milyon dolar değerindeki tüm kripto paraları yeniden almış oldu.

Tüm paranın kullanıcı cüzdanlarına eksiksiz bir şekilde iade edilmesiyle birlikte kripto para tarihinin en garip hack düğümünün biri de çözülmüş oldu. Firma ise yaptığı açıklamada “Olay sırasında aktarılan tüm kullanıcı varlıkları tamamen kurtarıldı.” dedi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

Önceki İçerikBitcoin Fiyat Tahmini!
Sonraki İçerikBinance Coin (BNB) Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem