Polonya’nın En Büyük Kripto Borsası Lisans Alışverişine Gitmek İçin Yeniliyor

Benzer Haberler

Zonda (eski adıyla BitBay), gelecek yılın başlarında İsviçre’ye girmeyi planlıyor ve bir sonraki yol haritasında İngiltere ve Kanada var.

Polonya’nın en büyük kripto para borsası olan BitBay, kendisini Zonda olarak yeniden adlandırdı. Avrupa’nın ötesinde bir genişleme başlatan borsa, yeni bir CEO’yu da şirketin başına geçirdi.

Yeni atanan CEO Przemysław Kral’a göre, bir milyondan fazla kullanıcısı olan ve Avrupa Birliği genelinde faaliyet göstermek için halihazırda kripto lisansına sahip olan Zonda, İsviçre, Kanada ve İngiltere’de de lisans alma yolunda ilerliyor.

Küresel kara para aklamayla mücadele (AML) kurallarının sürekli sürünmesi göz önüne alındığında, birçok kripto şirketi düzenleyici makamlara kayıt olma aşamasında takılıyor. Kral, Zonda’nın İsviçre’ye taşınmasının sadece bir lisans başvurusunun ötesine geçtiğini söyledi.

Kral, “İsviçre’de bir şirket yapımız var ve orada işe alıyoruz. FINMA lisanslı SEBA Bank ile de bir ortaklığımız var. İsviçre lisansımızı 2022’nin ilk çeyreğinde almayı umuyoruz.” Dedi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X