PlanB’den Yatırımcıyı Ümitlendiren Tahminler!

Benzer Haberler

1 Ekim’de Bitcoin‘in yalnızca dakikalar içerisinde 4.000 dolarlık artış yaşamıştı. Eylül ayını 43.650 dolar seviyesinde kapatan lider kripto para, Ekim ayı itibarıyla %10’un üzerinde yükseliş yaşayarak 48.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Lider Altcoin olma özelliğini hala elinde tutan Ethereum ve son günlerin en çok konuşulan kripto paralardan biri olan Solana dahil olmak üzere Popüler Altcoin’ler de yükseliş trendinde rekor tazeledi. Bunun yanı sıra bir süredir kayıplar yaşayan kripto para piyasası Ekim ayı ile birlikte 2 trilyon dolarlık değere geri döndü.

Twitter üzerinden Uptober trendi başlatılırken kripto para piyasası katılımcıların, ekim ayının yukarı yönlü grafik görüleceğine dair umutları var. Bitcoin, son 11 yıldaki ekim ayları göz önüne alındığında yalnızca dört defa negatif tablo ortaya koydu. Ekim ayında şu an için ortalama %31 kazanç sağlayan Bitcoin, yatırımcılara umut vermeye devam ediyor.

PlanB’ye Göre Bitcoin Rekorlara Gebe

Lider kripto para Bitcoin‘in aralık ayına kadar 100.000 dolara ulaşacağı tahminleri oldukça yaygın bir düşünce. Aynı zamanda bu tahmin uzman analist PlanB’nin Stock to Flow modeli ile de uyuşuyor.

PlanB’nin tahminlerine göre Bitcoin ekim ayında 63.000 dolar, kasım ayında 98.000 dolar ve aralık ayında 135.000 dolar olacak. Bilindiği üzere PlanB‘nin ağustos ve eylül ayına ilişkin tahminleri doğru çıkmıştı. Bu bağlamda birçok insan Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 dolar seviyesini geçeceği ihtimaline sıcak bakıyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem