Piyasa Geriledi, Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları uzun bir süredir düşüş eğilimindeydi ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu eğilimi 21 Aralık tarihinde gelen toparlanmalar ile birlikte kırmaya başladı. Bitcoin’in yukarı yönlü başlattığı hareketliliğe, genel tabloda piyasalar da dahil oldu ve Bitcoin’i en yakından yine lider altcoin Ethereum (ETH) takip etti. Bitcoin ve Ethereum günlerdir devam eden toparlanma hareketlerinde kritik fiyat seviyelerini de aşmayı başardı ancak Salı günü açılışında piyasalar, BTC ve ETH’nin değer kayıpları yaşaması ile birlikte değer kayıplarıyla karşılaştı. Bitcoin, kazandığı kritik bölgeyi yeni günün erken saatlerinde kaybedince, Ethereum da ona ayak uydurdu ve bununla birlikte piyasalar da genel tabloda kırmızı grafiklere büründü.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin 21 Aralık tarihinden bu yana elde ettiği değer artışları ile 45 bin dolar seviyesinden 51 bin dolar seviyesine kadar uzandı. Böylece piyasalar da yukarı yönlü bir ivme kazandı. Bitcoin’in 48 bin dolar ile 52 bin dolar seviyeleri arasında volatilite yaşaması, piyasalarda da dalgalanmalara neden oldu. Ancak yeni günde Bitcoin, 51 bin dolar bölgesinden başlattığı geri çekilmede 49 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Yazım sırasında Bitcoin 49 bin 290 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’da Son Durum

Bitcoin’e paralel hareket eden Ethereum da 21 Aralık tarihinden itibaren yukarı yönlü bir ivme kazanarak 4 bin 100 dolar bölgesine kadar tırmanmıştı. Ancak yeni günde gelen geri çekilmeler ile Ethereum 4 bin dolar seviyesinin altına sarktı ve 3 bin 800 dolar bölgesine yaklaştı. Daha sonra hafif bir toparlanma ile 3 bin 900 dolar bandının üzerinde kalmayı başaran Ethereum, yazım sırasında 3 bin 926 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem