Piyasa Durgunlaşırken Gözler Tezos ve Cosmos’a Çevrildi!

Benzer Haberler

Son zamanlarda gerçekleşen güncellemelerle birlikte Tezos ve Cosmos fiyatlarında artış gözlendi. Popüler Altcoin’lerden olan Tezos ve Cosmos, son yirmi dört saatte önemli yükselişler yaşadı. Kripto para veri platformu Nomics’e göre Tezos, düne göre %16,67 gibi önemli bir artışla 5.95 dolara ulaştı.

Tezos, Ethereum gibi geliştiricilerin akıllı sözleşmeler kullanarak uygulamalar ve finansal hizmetler oluşturmasına olanak tanıyan açık kaynaklı blok zinciridir. Tezos ağı, 2018‘de piyasaya çıkmasından bu yana yedi büyük yükseliş yşaşadı. Granada, blok sürelerini 60 saniyeden 30 saniyeye indirerek akıllı sözleşmelerde gaz tüketimini büyük ölçüde azalttı.

Tezos, kurumsal ilgiyi üzerine topladı. İşletmeler arası bankacılık hizmetleri sunan Incore, Avrupa bankalarının kendi dijital varlıklarını basması için bir Tezos token standardı geliştirmek üzere İsviçreli BT danışmanlık firması Inacta ile iş birliği yapıyor. Tezos, firma tarafından zincir üzerindeki yönetişim ağını kesintiye uğratmadan veya bölmeden yükseltmelere izin verdiği için tercih edildi.

Cosmos ise bugün %9.29 büyüyerek 21.93 dolar seviyesine çıktı. Cosmos’un fiyat artışı, 18 Ağustos’ta Emeris adlı zincirler arası bir DeFi ara yüzünün piyasaya sürülmesiyle aynı döneme denk geldi. Lansmandan önce ATOM, yaklaşık 15 Dolar seviyesindeydi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem