Paypal, İngiltere’deki Kripto Hizmetlerini Resmen Başlattı!

Benzer Haberler

Ödeme işlemcisi devi Paypal, bu hafta İngiltere’de kripto para birimi hizmetlerini başlatacağını bildirdi. Ekim 2020’de ABD’de başlatılan kripto para birimi hizmeti, Birleşik Krallık vatandaşlarının kripto para satın almalarına ve bunları Paypal hesaplarında tutmalarına izin verecek. Bu gelişme, Paypal’ın ABD dışında kripto para birimi hizmetleri sunmaya yönelik ilk girişimi olacak.

Paypal, İngiltere’de Yayılmaya Devam Ediyor

Milyonlarca dolarlık ödeme işlemcisi Paypal, kripto para birimi tabanlı hizmetlerinin bu haftadan itibaren İngiltere’ye genişletildiğini duyurdu. Raporlara göre, teklif ABD’de mevcut olana benzer olacak Paypal, Birleşik Krallık vatandaşlarının platformundan dört kripto para birimi satın almalarına izin verecek: bitcoin, bitcoin cash, ethereum ve litecoin. Paypal, ABD kripto girişiminden şimdiye kadar verilen yanıta benzer şekilde, hizmete olan talebin yüksek olmasını bekliyor. PayPal’ın blockchain, kripto ve dijital para birimleri genel müdürü Jose Fernandez da Ponte şunları söyledi:

“ABD’de gerçekten iyi gidiyor, İngiltere’de de iyi olmasını bekliyoruz.”

Paypal’ın hizmeti, bu işlevi sunmak için Paxos’u ana ortaklarından biri olarak kullanmaya devam edecek. Paxos, New York merkezli düzenlenmiş bir kripto para birimi şirketidir. CNBC’ye göre şirket, mevcut yasalara uygunluğu sağlamak için bu hizmetle ilgili olarak İngiltere’deki düzenleyicilerle zaten temasa geçti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem