Paribu Türk Lirası’na Endeksli TRYC Token’ı Çıkardı

Benzer Haberler

TRYC coin, Paribu üzerinden listelenmeye 13 Aralık gününden itibaren başladı. Alış satış işlemlerinin başlamasından sonra birçok kişi TRYC hakkında daha fazla detayı merak eder oldu.

Kripto para işlem platformu Paribu, Stoken adlı şirketi kurarak kendini bir kripto para borsasının ötesinde bir teknoloji şirketi olarak konumlandırdı. Stoken ile şirketin ekosisteme yatırım yapmak ve katkı sağlayacak ürünler sunmayı hedeflediğini hatırlatalım. Daha önce Fenerbahçe Token’ı üreten Stoken, şimdi de TRYC ile karşımızda üretti. Türk lirasını dayanak varlık olarak kullanan TRYC bugünden itibaren Paribu’da işleme açıldı.

TRYC Nedir?

TRYC, Paribu tarafından blokzincir ekosistemine katkı sağlayacak ürün ve yatırımlar yapmak üzere kurulan Stoken firması altında oluşturuldu. TRYC, Ethereum blokzinciri üzerinde çalışmaktadır. Blokzincirde yaratılan her bir TRYC için banka hesaplarında 1 Türk lirası tutulur ve bağımsız şirketler tarafından periyodik süreçlerde denetlenir. Bankada TL olarak tutulmayan TRYC yaratılamaz.

TRYC Geleceği

Türkiye’nin önemli kripto para borsalarından olan Paribu, son dönemlerde yenilikler yapmaya devam ediyor. Yalnızca kripto para işleminin yapıldığı bir platform olarak değil, aynı zamanda teknoloji şirketi olarak da kurulan Paribu tarafından, Metaverse projelerine destek verileceği açıklanmıştı. Bu desteğin Paribu Box ile verileceği duyurulmuştu. Şimdi ise TRYC Coin girişimi piyasa açıklandı.

TRYC, Türk lirasını dayanak olarak kullandığı için değer dalgalanmalarından oluşan risklere karşı koruma oluşturmak ve merkeziyetsiz finans sistemlerinde yeni ürünler geliştirme imkânı yaratmak amacıyla yaratıldı.

TRYC ile ilgili diğer önemli husus, madenciliği yapılabilen bir token olmayışıdır. Bununla birlikte kullanım alanları geniştir. DeFi ekosistemlerinde ve NFT pazar yerlerinde işlem yapmak, dünyanın her yerinde düşük ücretle ve şeffaf şekilde token transferi gerçekleştirmek ve sivil toplum örgütlerine bağışta bulunmak için kullanılabilir bir üründür.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem