Para Piyasaları Uzmanından Yatırımcılara Kritik Uyarı Geldi!

Benzer Haberler

Dolar ve altın ile ilgili yaptığı başarılı tahminlerle dikkatleri çekmeyi başaran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bir kez daha yaptığı piyasa değerlendirmesi ile dikkatleri çekmeyi başardı. Son dönemlerde dalgalı fiyat hareketleri sergileyen altın ile ilgili olarak yatırımcılara kritik tavsiyelerde bulunan Memiş, bu kez de konut alım – satımı yapacak olan yatırımcılara seslendi. Açıklamalarında yatırımcıları uyaran Memiş, konut alanında görülen “dev rant piyasasına” vurgu yaparak, ev satacak ya da alacak olanlar için önemli bir uyarıda bulundu. İslam Memiş açıklamalarıyla bir kez daha dikkatleri çekmeyi başardı.

İslam Memiş Senaryoyu Açıkladı

Altın ve para piyasalarına ilişkin olarak yayınladığı videolar ile yatırımcılara seslenen ve kritik açıklamalarda bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu kez de gayrimenkul alanında görülen senaryoyu gündemine aldı. Yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ifade eden Memiş, “dev rant piyasası” olarak isimlendirdiği senaryosunu açıkladı. Açıklamalarında yetkililere de seslenen İslam Memiş, ülkede çok sayıda gencin ev sahibi olamayacağını söyledi ve enflasyon ile birlikte maliyetin arttığını, bunun da ortaya emlakta rant olarak çıktığını ifade etti. Memiş açıklamasında, yabancıların 250 bin dolar karşılığında vatandaşlık alabildiğini belirterek, yabancıların evleri üzerine maliyetleri ve kârlarını koyarak ev satışı yaptığını dile getirdi.

İslam Memiş Yatırımcıları Uyardı

Ortaya çıkan senaryonun emlak piyasasında artışa neden olduğunu ifade eden Memiş, durumun sistemde yaşanan eksiklikten kaynaklandığını belirtti. Memiş açıklamasında “Bu piyasayı kim belirliyor?” diyerek tepkisini gösterdi. Türkiye’nin sürekli göç alan bir ülke olduğunu vurgulayan ve kitlesel göçlerin devam edeceğini ifade eden Memiş, bu durumun kira artışlarına yansıyacağını söyleyerek yatırımcılara dikkatli olmaları gerektiğini dile getirdi. Memiş kiraların yükselmesindeki sebebin dolar kuru olmadığını, sistemsizlik olduğunu da ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem