Panama’da Bitcoin Rüzgarları!

Benzer Haberler

Kripto paraların son dönemdeki işlevselliği şahıslar ve kurumlar arasında kalmayıp, topyekün ülkelere de sirayet ediyor. Lider kripto para olan Bitcoin’in 2021 yılında yaşadığı yükselişle birlikte El Salvador gözlerini buraya çevirmişti. Devlet Başkanı tarafından verilen teklifin mecliste kabul edilmesiyle El Salvador Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olarak tarihe geçmişti.

Panama, Bitcoin Yasasını Sunacak

El Salvador’un Bitcoin’i kabul etmesinden sonra Arjantin gibi başka ülkelerin de benzer bir yol izleyebileceği vurgulanmıştı. Ancak hiçbir ülkeden net bir açıklama yapılmadı. Panama ise bu adımı atan ilk ülkelerden biri olabilir. Panama meclisinin en etkin üyelerinden olan Gabriel Silva, Bitcoin yasasının kısa süre içerisinde Panama meclisine sunulacağını ifade etmişti.

El Salvador’un Bitcoin hamlesinden sonra gelen bu açıklama birçok kişiyi heyecanlandırsa da, bunun devamı gelmedi. Silva en son bir Telegram grubu kurdu ve Panama vatandaşlarının yasayı şekillendirmesi için görüşmelere başladı. Bu grup içerisinde iki cephe oluştuğu görülüyor. İlk cephe “sadece Bitcoin” diyenlerden oluşurken ikinci cephe “Altcoinler” de diyor. Panama’nın ilgili yasayı kabul edip etmeyeceği henüz netleşmemişken grup üyelerinin iki gruba ayrılması oldukça heyecanlandırıcı gözüküyor.

Silva, Bitcoin yasasının geçeceğinden emin ve bu konuda yakında teklifin yapılabileceğinin altını çizdi. Yasanın kabul edilmesi durumunda ise bunun tam olarak aktif hale getirilmesi 1 ay sürebilir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem