Özel Kripto Para Birimleri Yakında Rusya’dan Kaybolabilir

Benzer Haberler

Rusya’nın TASS haber ajansına göre, Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Vladimir Chistyukhin, özel kripto para birimlerinin yakında finans piyasalarından kalkabileceğinin sinyalini verdi.

TASS haber ajansının aktardığına göre Chistyukhin, “Size bir ipucu vereceğim: Rus finans piyasasında kripto para birimine yer görmüyoruz.” Dedi.

Rusya, özel kripto para birimlerinin kara para aklama ve terörizmi finanse etme açısından risk teşkil ettiğine inanıyor.

Çin ve Hindistan’ın ayak izlerini takip eden Rusya, son zamanlarda kripto para birimlerinin kullanımını engelleme kampanyasını hızlandırmaya başladı. Yaşanan bu gelişme, Rus hükümetinin geçtiğimiz ekim ayında yaptığı “kripto varlıklara tam bir yasak getirmeyeceğiz.” açıklamasıyla çelişiyor.

Chistyukhin’in merkez bankasının Rusya’da bu tür para birimlerini sınırlamaya yönelik teklifleri detaylandıran bir rapor hazırladığını söyledi.

Reuters’in geçen haftaki raporlarına göre, Rusya Merkez Bankası artan kripto işlemlerinden finansal istikrar için risk gördüğü özel kripto para birimlerinin “tamamen reddedilmesini” savundu.

Bu arada Rusya Merkez Bankası, küresel trende katılmak için kendi dijital para birimini veya rublesini geliştirmeyi hedefliyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem