Omicron, Covid-19 Varyant Salgını Ortasında %500 Değerlendi

Benzer Haberler

Hızla yayılan Covid-19 varyantından sonra Omicron (OMIC) olarak adlandırılan küçük bir kripto para biriminin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

OMIC tokeni, pazartesi sabahı Asya ticaret seansı sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 689 dolara ulaştı. Geçtiğimiz cumartesi günü %200 kazanç sağlayarak 65 dolar civarında işlem gören Omicron, şu ana dek %945 gibi büyük bir artış kaydetti.

OMIC, Dünya Sağlık Örgütü’nün yeni Covid-19 varyantını adlandırmasından bu yana yaklaşık %500 artış kaydetti. Birçok gözlemci için bu ani yükseliş ve düşüş reaksiyonları, geçen ay Squid Game’den ilham alan kripto para dolandırıcılığını hatırlattı.

Küçük kripto para birimlerindeki hızlı artış ve düşüş, değişken kripto para piyasasının yaygın bir olgusudur.

Kripto para fiyat veri izleyicisi CoinGecko’ya göre, omicron’un OMIC madeni parasının fiyatı son birkaç gün içinde yaklaşık 50 dolardan 400 dolara kadar yükseldi. Omicron, adını ilk olarak 23 Kasım’da Güney Afrika’da keşfedilen yeni bir Covid-19 varyantıyla almıştı.

Ortaya çıkan token-OMIC, Ethereum katman iki ağı Arbitrum üzerinde çalışan merkezi olmayan bir rezerv para birimi protokolüdür. Yerel OMIC jetonu, USDC stabilcoin ve likidite sağlayıcı jetonları dahil olmak üzere diğer birçok kripto varlık tarafından desteklenmektedir.

CoinGecko’ya göre, yalnızca son 24 saat içinde OMIC/USDC çifti için 454.000 $ hacim gören SushiSwap merkezi olmayan borsada işlem görebilir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem