Nayib Bukele Bitcoin 2022 Konferansında Konuşma Yapacak

Benzer Haberler

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, uluslararası kuruluşların varsayımlarına meydan okurken bir Bitcoin standardını takip etme konusundaki deneyimini paylaşacak.

El Salvador başkanı Nayib Bukele, Miami, Florida’da dünyanın en büyük Bitcoin konferansı olan Bitcoin 2022’de konuşacak. Orta Amerika lideri, bitcoin’i yasal bir ihale haline getiren ve eşler arası para biriminin Salvadorlulara sağladığı fırsatlarla, ulusunu dünyada ilk olmaya yönlendirme konusundaki deneyimini paylaşacak.

“Bitcoin 2021’de El Salvador’da Bitcoin’i yasal ihale yapma niyetimi sanal olarak açıkladıktan sonra, dünyanın ilk Bitcoin yerli ülkesi olarak kaydettiğimiz ilerleme hakkında bir güncelleme sunmak için Bitcoin 2022’de şahsen konuşmaktan memnuniyet duyuyorum” dedi. Başkan Bukele. “El Salvador’da artık banka hesabı olandan daha fazla bitcoin cüzdanı olan vatandaş var. Bitcoin, milyonlarca El Salvadorluya finansal erişim ve özgürlük getiriyor.”

Eylül ayına kadar tek para birimi dolar olan Orta Amerika ülkesi, geleneksel finansal sisteme erişimi olmayan nüfusun %70’inden fazlasına ve uluslararası havalelere bağlı olarak gayri safi yurtiçi hasılanın %24’üne sahiptir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem