Morgan Stanley’in Eski Yöneticisi, Amber Group Ekibine Katıldı

Benzer Haberler

Küresel kripto para ve teknoloji şirketi olan Amber Group, Morgan Stanley’in eski genel müdürünün Amber Group ekibine dahil olduğunu açıkladı.

Stanley’in eski genel müdürü olan Todd Miller, Amber Goup ekibine Amerika Kıtası Operasyon Direktörü (OCC) olarak atandı. Geçmişte birçok önemli şirkette yöneticilik yapan ve yaklaşık otuz yıllık küresel bankacılık deneyimine sahip olan Todd Miller, bugüne kadar piyasalara hakim olmasıyla tanındı.

Miller’ın Amber Group’a katılmasının şirketin ileriye dönük stratejik girişimleri için kritik bir gelişme olacak. Amber Group’un yaptığı açıklamaya göre Miller, yeni görevinde şirketin kripto para alanında varlığını artırmaya çalışarak, Amerika’da büyümesi beklenen operasyonları yönetecek.

Amber Group’un kurucu ortağı ve CEO’su Michael Wu, “Miller’ın kapsamlı bankacılık geçmişi ve yönetim becerileri, Amber Group’a çok şey kazandıracak. Liderlik ekibimizin ayrılmaz bir parçası olacak, uyum konusunda girişimlerimizi ve küresel genişlememizi hızlandırarak şirketin operasyonel verimliliğini artıracak.” Dedi.

Todd Miller, kariyeri süresince New York, Londra, Hong Kong, Tokyo ve Zürih’te birçok büyük finans kuruluşunda çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalıştı. Amber Group’tan önce özel sermaye destekli küresel bir mühendislik ve altyapı şirketi olan Laney Group Inc’nin CEO’su idi. Ayrıca, 2003-2014 yılları arasında Morgan Stanley’de yer aldı. Buradaki görevinden önce de UBS’de 6 yıl boyunca yönetici müdür olarak çalıştı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem