Morgan Stanley’e Göre Bankacılık Sektörü Stabilcoin Mevduat Talebinden Yararlanabilecek

Benzer Haberler

Stabilcoin piyasa değeri, bir yıl önce 20 milyar dolardan 137.7 milyar dolara yükseldi. Morgan Stanley’nin önde gelen kripto para stratejisti Sheena Shah bir raporda, bankacılık endüstrisinin büyük olasılıkla piyasanın üstel büyümesinin ardından stablecoin mevduatı talebinden faydalanmaya çalışacağını söyledi.

Bu coinlerin dikkat çeken bazı özellikleri, kripto mevduat faiz oranlarına ve merkezi olmayan finansmana (DeFi) erişim sağlamalarıdır. Morgan Stanley, kripto borç verenlerin bu madeni paraların bazılarına %5’in üzerinde faiz teklif ettiğini ve bunun da düzenleyicilerin ve hükümetlerin yanıt vermesine neden olacağını söyledi.

Shah, hükümetlerden ve merkez bankalarından gelen teşviklerin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan riskli varlıklara yol açtığını ve kripto para birimlerinin farklı olmadığını söyledi. Kripto para birimleri, pazarlarındaki kaldıraç büyümesinin desteğiyle “riskli varlıklara benzer şekilde” işlem görüyor.

Varlık yöneticileri, borsalar ve şirketler gibi daha fazla kurum kripto satın almaya karar verdikçe, Bitcoin birimleri daha az katılımcıya sahip olacak ve bu da merkezileşme ile sonuçlanacak.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem