Milyarder Yatırımcı Carl Icahn: “Bitcoin’i Anlamıyorum!”

Benzer Haberler

Milyarder yatırımcı Carl Icahn, Bitcoin’e neden yatırım yapmayacağını açıkladı. 2018 yılında yaptığı açıklamada kripto paraların “gülünç” olduğunu söyleyen milyarder yatırımcı, Bitcoin’e (BTC) neden yatırım yapmayacağını da açıkladı.
Gayrimenkul, otomotiv ve enerji sektörlerinde ciddi yatırımları olan Icahn Enterprises CEO’su, 18 Ekim’de CNBC’nin Fast Money Halftime Report programında gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin’e yatırım yapmayacağını açıkladı. Çok fazla araştırma yaptıklarını ve çok fazla anlaşma yapılabilecek şirketler bulduklarını söyleyen Icahn, konuşmalarına şöyle devam etti:

“Kabul ediyorum, Bitcoin’i anlayamıyorum. İyi veya kötüdür demiyorum. Yalnızca anlamıyorum ve anlamadığımız bir şeye yatırım yapmayacağız.”

Diğer yandan Icahn, enflasyonun artmaya devam etmesi halinde, kimi yatırımcılar tarafından enflasyona karşı koruma olarak görülen Bitcoin’in de değer kazanabileceğini ve değer saklama aracı işlevi görebileceğini düşünüyor.

Dünya genelinde devletler, geçtiğimiz yıl koronavirüs salgının patlak vermesi sonrası para basma faaliyetlerini hızlandırarak, işletmeler ve vatandaşlar için yardım paketleri oluşturdu. Bu durum, enflasyon beklentilerinin artmasına yol açtı. Bu nedenle arzı sınırlı olan ve merkez bankaları tarafından basılamayan, yeni arz oranı ise her dört yılda bir yarı yarıya azalan Bitcoin, deflasyonist yapısıyla enflasyona karşı korunmak isteyenlerden büyük ilgi gördü. İşte Icahn’ın yaptığı konuşmanın devamı:

“Enflasyon yükselirse, Bitcoin değerli olabilir, fakat enflasyon yükselecek mi? Veya hükümet Çin’de olduğu gibi engel olacak mı? O kadar çok değişken var ki, benim açımdan yatırım yapmak çok zor.”

Enflasyon nedeniyle piyasaların uzun vadede duvara toslayabileceğini söyleyen Icahn, yine de Bitcoin’e yatırım yapmanın riskli olduğu düşüncesine sahip. Bitcoin yatırımını kumar oynamaya benzeten milyarder, “Kumar oynayacaksam Vegas’a da gidebilirim.” Şeklinde bir gönderme yapmayı da ihmal etmedi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem