Milyarder Paulson, Bitcoin Ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu!

Benzer Haberler

Milyarder yatırımcı John Paulson, Bloomberg TV’ye Bir röportaj verdi. Kripto piyasasının değişken doğasını eleştiren Paulson, Bitcoin ve kripto varlıklar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Wall Street tarihindeki en büyük servetlerden birini yapan adam olarak tanınan Paulson, kripto para birimleri hakkında sert eleştiriler yaparak “değeri olmayan bir balon olduklarını” olduklarını söyledi.

Paulson lider kripto parayı da sert bir şekilde eleştirdi. Bitcoin’in sıfır dolara düşeceğini iddia ederek sözlerini devam ettirdi:

“Kripto para birimleri, bugün nerede ticaret yaptıklarına bakılmaksızın, sonunda bir değere sahip olmadıklarını kanıtlayacaklar. Coşku sona erdiğinde veya likidite kuruduğunda sıfıra gidecekler. Kimseye kripto paralara yatırım yapmasını tavsiye etmiyorum.”

Röportajın devamında Paulson, kripto para birimlerinin sınırlı bir arzı olduğunu ve gerçek değeri olmadığını belirterek, kripto sahiplerinin tüm varlıklarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini söyledi.

65 yaşındaki Paulson, artan fiyatlar konusunda giderek daha fazla endişe duyduğunu belirterek; “Hızla genişleyen para arzı, enflasyon oranlarını mevcut beklentilerin çok üzerine çıkartabilir. Enflasyon arttıkça gidilecek en mantıklı yer altın olacaktır.” Dedi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem