MicroStrategy CEO’suna Göre Tek Kurumsal Varlık Bitcoin!

Benzer Haberler

Yazılım devi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in diğer kripto varlıklardan ayrılarak kendi başına kurumsallaştığını ifade etti.

Micahel Saylor yeni bir Bloomberg röportajında, tüm kripto varlıkları üç farklı kategoriye ayırdı. Bu ayrıma göre, Bitcoin başlı başına ayrı bir kategoride değerlendiriliyor.

“Piyasada üç şey vardır. Kurumsal sınıf varlığı olan Bitcoin gibi mavi çipli yatırım araçları vardır. Eğer 30 yıl için bir yatırım yapmayı planlıyorsanız ya bir tahviliniz olacak, ya bir miktar nakit paranız olacak, ya da diğer kredi türlerinden yararlanmaya çalışacaksınız. İşte aradığınız o ideal yatırım şekli Bitcoin’in ta kendisidir. O bir tasarruf aracıdır. Bitcoin, kripto paralar içerisinde ayrı bir sınıfı teşkil eder.

Açıkçası MicroStrategy, sadece Bitcoin’e yatırım yapıyor. Bence kurumsal bir yatırımcıysanız, kurumsal düzeyde yatırım yapabileceğiniz tek varlık Bitcoin’dir.”

Bu haftanın başlarında MicroStrategy, kasasına 240 milyon dolar değerinde 5.050 BTC eklediğini duyurdu. Dev yazılım şirketi, halka açık şirketler arasında 5.44 milyar dolarlık bir değere sahip. MicroStrategy, elinde tuttuğu 114.042 BTC ile dünyanın en büyük Bitcoin varlığına sahip holdingi olma özelliğini taşıyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem