MicroStrategy BTC Almaya Devam Ediyor!

Benzer Haberler

Dev yazılım şirketi MicroStrategy, Ağustos 2020’de rezervlerine Bitcoin (BTC) ekleyen ilk kurumsal şirket olma unvanını elde etti. Şirket, bu satın alma işlemi ile diğer birçok kurumsal şirketin de kripto para piyasalarına girmesine önayak oldu ve bu sayede 2021 yılında kripto para piyasalarında kurumsal yatırımcıların etkisi fazlasıyla görüldü. Bu konuda öncü olan MicroStrategy şirketi, Ağustos 2020 döneminden bu yana düzenli şekilde Bitcoin almayı sürdürdü ve şirket, bu işlemlerine devam ediyor. Son olarak 9 Aralık tarihinde bir satın alma işlemini duyuran MicroStrategy şirketi, 30 Aralık tarihinde şirket CEO’su Michael Saylor’un açıklamaları ile bir kez daha Bitcoin satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy 1.914 BTC Daha Aldı

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şirketin 1.914 adet daha Bitcoin satın aldığını belirtti. Ünlü CEO’nun açıklamalarına göre MicroStrategy bu satın alma işleminde Bitcoin başına ortalama 49 bin 229 dolar ödeme gerçekleştirerek toplamda 94,2 milyon dolarlık ödeme yaptı. Son satın alma işlemi ile birlikte şirketin rezervlerindeki Bitcoin sayısı da böylece 124 bin 391’e ulaşmış oldu. Ağustos 2020 döneminden bu yana şirketin yapmış olduğu BTC satın alma işlemlerinde birim başına ödediği ortalama fiyat ise 30 bin 196 dolar olarak belirtildi.

Şirket BTC’lere Toplamda 3,75 Milyar Dolar Harcadı

MicroStrategy şirketinin elindeki Bitcoin’lere bu süreçte toplamda ödediği miktar 3,75 milyar dolar olarak gerçekleşirken, şirketin elindeki BTC’lerin toplam değeri de son satın alma sırasında 5,9 milyar dolara ulaştı. Bu da şirketin elindeki BTC’ler ile şimdilik 2,15 milyar dolarlık kazanç elde ettiğini gösteriyor. Şirket, son satın alma işleminden önce 9 Aralık tarihli paylaşımında da 1.434 adet Bitcoin satın alındığını açıklamıştı. Öte yandan MicroStrategy şirketi sadece 3. çeyrekte toplamda 9 bin BTC almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem