Microsoft, Token Oluşturma Yazılımı İçin Patent Aldı

Benzer Haberler

Dünyanın en büyük yazılım ve teknoloji devlerinden biri olan Microsoft, kullanıcıların token oluşturmasını sağlayacak bir yazılım için ABD Patent ve Marka Ofisi’nden tescil belgesi aldı. Yazılım sayesinde, oluşturulan tokenler belli bir zincire bağlı kalmadan farklı ağlarda yönetilebilecek.

Microsoft, farklı dağıtık defterler için token oluşturmayı daha kolay hale getiren ve kullanıcıların blok zinciri uygulamaları geliştirmelerine yardımcı olacak bir yazılım için ABD’nin patent kurumundan onay aldı.

Tokenleri oluşturmak ve yönetmek, farklı blok zincirleri arasındaki standardizasyon yüzünden oldukça zahmetli. Ancak Microsoft’un patenti ise kullanıcıların token’lar oluşturarak, onları farklı ağlar üzerinde defterden bağımsız bir sistemle yönetebilmelerine olanak tanıyor.

Sistem bir kullanıcıdan alınan taleple çalışmaya başlıyor. Bazı işlevlere ve özelliklere sahip olan çeşitli şablonlar kullanıcıya sunulduktan sonra, kullanıcı bunlardan bir tanesini seçiyor ve token belirlenen ağda üretiliyor. Kullanıcıya sunulan şablonlar ise, talep edilen token’ın tipine ve temsil ettiği dijital veya fiziksel varlığa göre değişebiliyor.

Microsoft’un getirdiği bu sistem sayesinde token’lerin kontrol edilebilmesi için de bir ara yüz hizmeti sağlıyor. Böylece geliştiriciler, token’a özel kodlama işlemleri yaparken endişelenmek zorunda kalmıyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem