Michael van de Poppe Bitcoin’in Çakılmasından Sonra Açıklama Yaptı

Benzer Haberler

Kripto para piyasası hafta sonuna sert değer kayıpları ile başladı. Kasım ayında Bitcoin (BTC) başta olmak üzere çok sayıda kripto para birimi tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaşmayı başardı. BTC 69 bin dolar seviyesinde rekor kırarken, Ethereum (ETH) tarihinde ilk kez 4.878 dolar seviyesini gördü.

Zirvenin ardından değer kaybetmeye başlayan BTC, yeni koronavirüs varyantlarının ortaya çıkması ve genel piyasalardaki değer kayıpları ile 54 bin dolara kadar geriledi. Dün ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam oranlarının beklenenin altında kalması, yatırımcıların riskli yatırım araçlarından uzaklaşmasına neden oldu.

Gerçekleştirdiği başarılı değerlendirmeler sonucu çok sayıda kripto para yatırımcısı tarafından takip edilen Michael van de Poppe, piyasalardaki değer kaybının ardından kişisel YouTube kanalı üzerinden bir video paylaştı.

Videoda piyasayı değerlendiren başarılı analist, BTC’nin dip noktasına çok yakın olduğunu iddia etti. Poppe daha önce yayınladığı son BTC analizinde değer kazançlarına rağmen destek bölgesinin 44-48 bin dolar aralığında bulunduğunu belirtmişti.

“Bana göre en alt seviyeyi gördük. Döngünün tamamlandığını düşünmüyorum. Bundan sonra yeni bir altcoin rallisinin başlayacağına inanıyorum. Ethereum, Bitcoin karşısında güç kazanıyor. Birçok altcoin BTC karşısında güçlü kalmayı başardı. Eğer şimdiye kadar herhangi bir pozisyon açmadıysanız şimdi tam zamanı olduğunu düşünüyorum.”

Poppe, piyasaya girmek için uygun bir dönem olduğunu düşünse de bir süre beklemenin ve piyasayı izlemenin de faydalı olabileceğine değiniyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem