Miami’de Yeniden “Bitcoin” Sesleri Duyuluyor

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde elde ettiği yükselişlerle 60 bin dolar sınırına yaklaşmaya devam ediyor. 57 bin dolar sınırının üzerini gören ve bu bölgelerde pozitif sinyaller veren BTC, 2021 yılının özellikle ilk çeyreğinde çok ciddi değer artışlarıyla karşılaşmıştı. Bu süreçte BTC’nin devasa yükselişler elde etmesiyle birlikte genel tabloda kripto para piyasaları da sert yükselişler yaşamıştı. Piyasaların neredeyse her açıdan pozitif seyrettiği bu sürecin en başlarından itibaren Bitcoin destekçisi olduğunu gösteren Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajında, Miami’nin en büyük önceliğini açıkladı. Suarez, Miami sakinlerinin vergi ödemeleri ve çalışanların maaş ödemeleri için BTC seçeneğini sisteme dahil etmek istediğini belirtti.

Miami Şehrinin En Büyük Önceliği

Özellikle 2021 yılının başlarında Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri çeken Suarez, o dönemlerde Miami Belediyesi’nin BTC yatırımı yapabilmesi için elinden geleni yapacağını ifade etmişti. Ancak daha sonra Florida eyalet tüzüğü buna izin vermedi. Ancak yine de Suarez pes etmedi ve şehirdeki BTC çalışmalarını sürdürdü. Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştiren Suarez, şehrin en büyük önceliğinin çalışan maaşlarının BTC ile ödenmesini sağlamak ve aynı zamanda vatandaşların da vergilerini BTC ile yapabilmesinin önünü açmak. Francis Suarez, daha önce de Miami’yi “Bitcoin dostu şehir” haline getirme hedeflerinin olduğunu ifade etmişti.

Suarez Bu Ay Teklif Götürecek

BTC destekçisi başkan, Bloomberg’den Emily Chang’e verdiği demecinde “Kendimizi ABD’nin ya da dünyanın kripto başkenti olarak farklılaştırmak istiyorum” sözlerini dile getirdi. Daha önce bu yönde adımlar atmak istediğini açıkça gösteren Suarez’e, başka şehirlerden ve komisyonculardan da destek gelmişti. Şimdi ise Suarez, bu ay içinde BTC seçeneğinin sisteme dahil edilmesi için bir teklifte bulunacağını dile getirdi.

Suraez: “Bir Dahi Olarak Görülebilirdim”

Önceki dönemlerden itibaren BTC yatırımı yapabilmiş olmayı çok istediğini ifade eden Suarez, söz konusu açıklamasında ise “Kararı gündemimize koyduğumuz günden itibaren uygulayabilseydik, kazancımız yüzde 30, yüzde 40 oranda artardı. Bu sayede bir dahi olarak görülebilirdim ama bu işler böyle yürümüyor…” sözlerini dile getirdi. Ancak yine de Miami şehrinde piyasaya sürülen “Miami Coin”, bir şehrin ilk yerli kripto para birimi oldu. Miami’de BTC adına işlerin nasıl ilerleyeceği merak konusu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem