Mercadolibre, Kullanıcıların Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmasına İzin Verecek

Benzer Haberler

Latin Amerika’nın en büyük çevrimiçi perakendecilerinden biri olan Mercadolibre, müşterilerinin bir kısmına kripto para birimi alım satım hizmetleri sunmaya başladı ve bu testi önümüzdeki haftalarda genişletmeyi planlıyor. Platforma özgü ödeme hizmeti olan Mercadopago, müşterilerin kripto para birimlerini doğrudan platformdan satın almalarına, tutmalarına ve satmalarına olanak tanıyacak. Pilot çalışma Brezilya’da başlayacak. Gelişmenin daha sonra diğer ülkelere de yayılması bekleniyor.

Mercadolibre Kripto Hizmetlerine Giriyor

Latam merkezli en büyük şirket olan Mercadolibre, platformuna kripto para birimi hizmetlerini dahil etmeye başladı. Artık Mercadopago kullanıcıları, Mercadolibre platformunu kullanarak kripto para birimlerini satın alabilecek, satabilecek ve tutabilecekler. Bu gelişme, platformda ürün ve hizmet sunan şirketler ile müşteriler arasında aracı görevi görecek şirket için mantıklı bir adım.

Hizmetin test çalıştırması bu ayın başlarında Brezilya’daki bazı müşterilere sessizce sunuldu ve önümüzdeki haftalarda daha fazla müşteriye yayılmaya devam etmesi bekleniyor. Mercadolibre, bu testi gelecekte diğer pazarlara da taşımayı düşünüyor. Ancak konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Mercadopago Başkan Yardımcısı Tulio Oliveira, iş modelinin bir parçası olarak kripto para birimlerini dahil etme konusunda şunları söyledi:

“Kriptoya adım atmaya karar vermeden önce çalışmak ve öğrenmek için zaman ayırdık. Bunun ileride bir dönüşüm potansiyeli var ve bize yeni bir yol açabilir.”

Mercadolibre’nin eylemleri, bölgedeki diğer büyük şirketleri harekete geçirerek iş modellerine kripto para birimlerini eklemelerine vesile olabilir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem