McKinsey: Metaverse 2030’a Kadar 5 Trilyon Dolar Değer Üretebilir

Benzer Haberler

Küresel danışmanlık firması olan McKinsey & Company şirketi, Metaverse alanının 2030 yılına kadar 5 trilyon dolarlık bir hacme sahip olacağını tahmin ediyor.

3.400’ten fazla tüketici ve yönetici, 13 üst düzey lider ve meta veri tabanı uzmanlarıyla yapılan ankette katılımcılara, Metaverse’i anlama, potansiyeli ve tüketici davranışları konuları hakkındaki fikirleri soruldu. 2030 yılına kadar canlı etkinliklerin %50’sinin Metaverse üzerinde gerçekleşebileceği fikri katılımcılar tarafından onaylandı. Raporda, ortalama bir internet kullanıcısının 2030 yılına kadar Metaverse alanında günde ortalama altı saat harcayacağının tahmin edildiği belirtildi.

2022’de Meta Veri Deposu Alanına 120 Milyar Dolardan Fazla Para Girişi Oldu

Raporda yer alan bilgilere göre; 2021 yılında Metaverse alanına 57 Milyar dolarlık bir giriş olurken, 2022 senesinin ortalarında olmamıza rağmen bu rakamın 120 Milyar Dolar olduğu açıklandı. Firmanın tahminlerine göre, Metaverse alanının 2030 yılına kadar 5 trilyon dolarlık bir hacme ulaşacağının tahmin edildiği ve bu sektörün göz ardı edilemeyecek kadar büyük olduğu belirtildi.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem