Mcdonalds DOGE’yi Reddetti!

Benzer Haberler

Paylaşımlarıyla kripto para piyasasını etkileyen milyarder yatırımcı Elon Musk, 25 Ocak’ta “McDonalds, Dogecoin’i kabul ederse televizyonda bir ‘happy meal’ (‘mutlu yemek’ anlamına gelen bir çocuk menüsü) yiyeceğim” Diye yazmıştı.

McDonalds’tan “Tesla da ‘grimace coin’ kabul ederse bunu yaparız” şeklinde karşılık gelmişti. Independent’ta yer alan habere göre, Grimace coin aslında internette yayılan, kripto paralarla ilgili birçok memeden biriydi ve mor renkte bir madeni para olarak resmediliyordu.

Ancak McDonalds ve Musk arasındaki bu yazışmanın ardından, Grimace’in adının ve internette yayılan görüntüsünün kullanıldığı bir dizi token piyasaya sürülmüştü. Burger King’in Musk’ın tweet’ine yanıt olarak paylaştığı bir gönderi, kripto para topluluğunu yeniden heyecanlandırdı ve “Dogecoin’e yeşil ışık” diye yorumlandı.

Restoran zincirinin paylaşımında, “Sadece bir kral, coin’lerin ne yaptığını anlar” ifadeleri yer aldı. Buradaki “kral” ifadesi, markanın “Burger Kralı” anlamına gelen adında yer alan “king”e bir göndermeydi.

Uzmanlara Göre DOGE Henüz Kendisini İspatlayamadı

Uzmanlara göre Dogecoin zayıf bir değer deposu olarak görülüyor. Bu durum DOGE’nin sınırlı kullanım durumu ile de bitmiyor. DOGE’nin bir değer saklama aracı olarak iyi işlev görmesini engelleyen bazı özellikleri bulunuyor. Coinmarketcap’e göre Dogecoin arzı 133 milyar seviyesinde ve her yıl 5 milyar artacak şekilde tasarlanmış durumda.

Musk, enflasyonun insanları harcamalara teşvik ettiğine inanıyor. Ancak yatırımcılar için kötü haber ise kripto para birimlerinin genel kabulüne kıyasla ödeme yöntemi olarak kullanım durumu henüz istenilen seviyede değil. Dogecoin kabulü, yatırımcıları aşırı risklerle karşı karşıya getiriyor. Uzman görüşlerine göre McDonalds bu ve bunun gibi birçok sebepten dolayı Elon Musk’ın Dogecoin ile ödeme alma teklifini geri çevirdi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem