Max Keiser Altcoinler Hakkında Çok Sert Konuştu

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarının yakından tanıdığı bir isim olan Max Keiser, kripto paralara ilişkin yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Keiser, bir gün yatırımcıların, altcoinlerin tamamıyla dolandırıcılık olduğunu fark edeceklerine inandığını dile getirdi. Ancak öte yandan Keiser, Bitcoin’in (BTC) ise insanlık adına en sağlam para çözümü olduğunu da dile getirdi. Kesier’e göre Ethereum (ETH) da dahil olmak üzere tüm altcoinler eninde sonunda yok olacak. Zira Kesier, altcoinlerin tamamının dolandırıcılık olduğuna inanıyor.

Max Kesier: Altcoinlerin Tamamı Dolandırıcılık

Sinemacı ve TV yıldızı olarak tanınan ve kripto para piyasalarında da oldukça etkin bir isim olan Max Keiser, yakın bir tarihte Kitco News’ten Michelle Makori’ye demeç verdi. Keiser, söz konusu açıklamalarında altcoinlerin bir piramit şemasından farksız olduğunu dile getirdi. Ünlü isme göre tüm altcoinler, piyasada zaman zaman görülen boğa koşularından yararlanıyor. Makori’ye verdiği röportajda herhangi bir altcoinin sürdürülebilir olmadığını iddia eden Kesier, öte yandan Bitcoin’in ise insanlık için en sağlam para çözümü olduğunu da öne sürdü.

Kesier’e Göre DeFi Protokollerinin Çoğu Başarısız

Uzun zamandır Bitcoin’e verdiği destekle tanınan Kesier, Bitcoin’in olası bir çöküş durumunda, itibari paraların merkeziyetçi yapısına ve piyasa kırılganlığına karşı dirençli ve korumalı bir yapıya sahip olduğunu düşündüğünü belirtti. Altcoinlerin tamamının yararsız ve dolandırıcılık olduğunu iddia eden Kesier, öte yandan merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin de çoğunlukla başarısız olduğunu ifade etti. Kesier DeFi protokollerindeki başarısızlığın nedeninin ise; “altcoinlerin, piyasadaki genel düzenleme alanlarının dışında olması” olduğunu dile getirdi.

Keiser, Altınla İlgili Fikirlerini de Paylaştı

Söz konusu açıklamalarında Max Kesier “Bitcoin, insanlık için yüzlerce yıldır çözülemeyen, zaman ve makan ötesi durumlarda alışveriş ve takas sorununu çözüyor” sözlerini dile getirdi. Altın için fikirlerini de dile getiren Keiser, öte yandan altının da herhangi bir zamanda takas yapmak için iyi bir ödeme yöntemi olduğunu ifade etti. Ancak Keiser, altının fiziksel olarak taşınamayacağından dolayı ilerleyen zamanlarda tercih edilmeyeceğini de öne sürdü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem