Mastercard Cipher Trace Şirketini Almaya Hazırlanıyor!

Benzer Haberler

Dev ödeme sağlayıcısı Mastercard, kendisi gibi dev bir kripto para alımı yapmaya hazırlanıyor. Kripto paraların getirdiği en önemli yenilik hiç şüphesiz blockchain ağıyla korunan ödeme işlemleri oldu. Blockchain teknolojisi, banka gibi aracı kurumları aradan çıkartıyor ve özgür bir finans ağı sağlıyor. Tarafların herhangi bir transfer işleminde sadece birbirlerinin Bitcoin adreslerini bilmesi yeterli oluyor.

Şu ana kadar elektronik ödemeler; MasterCard, Visa ve Swift gibi yöntemlerle yapılıyordu. Özellikle MasterCard elektronik ödemeler piyasasının devleri arasında. MasterCard için blockchain tabanlı ödemeler sistemlerinin yanısıra Bitcoin ve kripto paralar da bir tehdit teşkil ediyordu. Ancak MasterCard gerçeklerle yüzleşerek rasyonel rasyonel bir adım attı ve düşmanı diye tabir edebileceğimiz bu yenilikçi teknoloji ile anlaşma yoluna gitti.

Blockchain teknolojisini özümsemeye başlayan Mastercard artık kripto para dünyasının güçlü aktörleri arasında yer alıyor. MasterCard’in dijital para destekli kartları sayesinde kripto para yatırımcıları sanal paralarını reel ekonomide birçok alanda harcayabiliyor.

Mastercard, Cipher Trace’i Bünyesine Katacak

MasterCard, kripto para piyasalarında faaliyet gösteren Cipher Trace şirketini satın almaya hazırlanıyor. Cipher Trace şirketi, “kripto para araştırma ve takip hizmeti” veriyor. Dolayısıyla şirket, blockchain teknolojisi üzerinde yapılan işlemleri takip edebiliyor veya analiz edebiliyor. Blockchain’lerin komplike yapıları fon transferlerinin takibini güçleştiriyor. Bu durum kripto para yatırımcılarına gizlilik sağlıyor. Ancak bu gizlilik, güvenlik bürokrasisini ve finansal şirketleri çeşitli sebeplerden ötürü irrite ediyor.

MasterCard, Ciper Trace ile kendi paydaşlarına finansal güvenlik ve şeffaflık sunmayı planlıyor. Kripto para piyasalarına giren kurumsal firmalar yatırımcılarının nerede ve hangi işlemleri yaptığını bilmek istiyor. MasterCard, Ciper Trace ile bu ihtiyacı ortadan kaldıracağa benziyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem