Mark Mobius, Kripto Paraların Bir Yatırım Aracı Olmadığını Düşünüyor

Benzer Haberler

Uzman yatırımcı Mark Mobius, başta lider kripto para Bitcoin olmak üzere, diğer tüm kripto varlıkların aslında bir yatırım aracı olmadığına inanıyor.

CNBC ile yeni bir röportaj yapan Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı, röportajda döviz enflasyonu ile başa çıkmanın çözümü olarak hisse senetlerine vurgu yaptı:

“Hisse senetleri kesinlikle cevap çünkü para birimlerinin devalüasyonu ortadan kalkmayacak, bu da enflasyonun yüksek oranda devam edeceği anlamına geliyor. Unutmayın, ABD para arzı %30’un üzerinde arttı. Bitcoin ve kripto para olayı dindir. Bu bir yatırım değil, bu bir din. Buna inanıyorlar. İnsanlar zenginleştiklerini düşünüyorlar ve müzik çalmaya devam ettiği sürece bu sorun değil.”

Mark Mobius, Citibank’ın eski başkanı Charles Prince’a atıfta bulundu. “Herkes ayağa kalkıp dans etmeli, ancak bir kez bu müzik durduğunda, başımız gerçekten belaya girecek” ifadelerini kullanan analistin açıklamaları:

“Bu yüzden insanlar bu kripto para birimlerine yatırım aracı olarak bakmamalıdır. Bu, spekülasyon yapmak ve eğlenmek için bir araç, ancak günün sonunda hisse senetlerine geri dönmeniz gerekiyor.”

Eylül ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda Mobius, vergi ödeme yöntemi olarak kabul edilirse Bitcoin (BTC) hakkındaki fikrini değiştirebileceğini ifade etti.

“Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, özellikle ABD hükümeti, vergilerin Bitcoin veya bazı kripto para birimi cinsinden ödenmesine izin verirse, o zaman fikrimi değiştiririm. Çünkü o zaman uluslararası kabul görmüş bir para birimi haline gelecektir. Ama şimdi olduğu gibi, durum böyle değil. Bunun yakın zamanda olacağını görmüyorum.”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem