Mark Cuban, Bitcoin Eğitim Bursu Verecek

Benzer Haberler

Amerikalı dolar milyarderi iş adamı ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, bir öğrenciye Bitcoin eğitim bursu vermek için soda markası Dr. Pepper ile iş birliği yaptı.

Dr. Pepper şirketinin yaptığı basın açıklamasına göre, UC Berkeley’de işletme uzmanı olan Jill B. ve Boston Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi uzmanı olan Kaitlyn O., canlı yayında yazı tura oyunu oynayacak. Oyunu kazanan kişi 23.000 dolar değerinde Bitcoin öğrenim bursunu elde edecek.

Kripto Para Eğitimleri Teşvik Ediliyor

Kripto paraların son yıllarda rağbet görmesiyle birlikte birçok sektörde gelişmeler kaydedildi. Özellikle 2021 yılında kripto paraların yükseköğrenim dünyasındaki varlığı, hem eğitim açısından hem de finans açısından gelişmelere olanak sağladı.

Ekim 2021’de, Pennsylvania Wharton Üniversitesi’ndeki Aresty Yönetici Eğitim Enstitüsü, öğrencilerin Bitcoin, akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) ve stablecoin USD Coin (USDC) ile blok zinciri odaklı sertifika kursu için kripto borsa devi Coinbase ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Yapılan ortaklık, bir Ivy League kurumu veya ABD işletme okulu için bir ilk oldu.

Blockchain ekonomik danışmanlık firması Prysm Group ile ortaklaşa geliştirilen Wharton sertifika programı, Blockchain ve dijital varlık ekonomisinde hızlandırılmış kurs arayan iş ve teknoloji profesyonelleri için geliştirildi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem