Madenciler Bitcoinleri Elden Çıkarmaya Başladı! Bitcoin, Ethereum ve Popüler Altcoinlerde Yeni Dönem Resmen Başladı!

Benzer Haberler

Bitcoin madencileri piyasaları altüst edecek bir hamle ile yeni haftada hareketlilik yaşanmasına neden oldu. Fiyatların toparlanmayacağı kaygısı ile 6.3 milyar dolar değerinde tokenı elden çıkarmaya başladıkları ifade edildi. Bitcoin madencilerinin fiyatların toparlanmayacağı endişesi ile başladıkları bu hareket sonrasında piyasa hareketi de birçok analist tarafından yakından takip edilmeye başladı.

Compass Mining tarfaından derlenen Coin Metrics verilerine göre madencilerin sadece geçtiğimiz Mayıs ayında ciddi oranda transfer gerçekleştirdikleri ve Ocak 2022’den bu yana en yüksek rakamların görüldüğüne dikkat çektiler.

Ocak Ayından Bu Yana En Yüksek Seviye!

Bloomberg’in haberine göre Compass Mining tarafından derlene ve Coin Metrics verilerine dayanan yeni rakamlar ortaya çıktı. Buna göre Mayıs ayında yaklaşık olarak 195 bin 663 coin transferi gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Bu rakamın özellikle piyasalarda belirsizliğin daha net bir şekilde görülmeye başladığı Ocak ayından buyana en yüksek seviye olduğu ifade edildi.

Mayıs ayının ortalamasına göre Bitcoin (BTC) 32 bin dolar seviyelerinde görülmüştü. Bu ortalamaya bakılarak elden çıkarılan tokenların değeri 6.3 milyar dolara yakın olarak görülüyor. Şirketlerin yüklü miktarda coinlerini dijital cüzdanlardan satış için işlem platformlarına aktardıkları anlamına gelen bu veriler piyasalarda tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

Bitcoin Fiyatı Artacak Mı?

Madencilerin büyük bölümü satışları ile dikkat çekerken, satıcılar arasında fiyatların artmasını bekleyenler olduğu da görüldü. Bitcoin depolamaya devam eden halka açık Riot Blockchain Inc. dikkat çekiyor. Compass Mining’in önemli isimlerinden Will Foxley ise madencilerin sadece makroekonomik ortamdan bahsettiklerini ve işlemlerini güvende tutmak için BTC’yi bu seviyelerde satmanın daha ihtiyatlı olduğunu düşündükleri bildirildi. Bitcoin, Ethereum,, XRP, DOGE ve diğer popüler coinlerde ise belirsizlikler devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem