Macaristan Merkez Bankası, AB’de Kripto Ticaretinin ve Madenciliğinin Yasaklanmasını İstiyor

Benzer Haberler

Macaristan Merkez Bankası (MNB) Başkanı György Matolcsy, Avrupa Birliği’nin (AB) kripto ticaretini ve madenciliğini yasaklamasını istiyor.

MNB’nin resmi web sitesinde yayınlanan bir basın açıklamasında Matolcsy, avro bölgesinin bu düzenleyici adımı atmasının zorunlu olduğunu kaydetti.

György Matolcsy’e göre, kripto para birimleri yasa dışı faaliyetler için kullanılabilir. Ayrıca Matolcsy, kripto para biriminin bir balon olduğuna dair uzun süredir devam eden eleştirilere atıfta bulunarak, kripto sektörünün “finansal piramitler oluşturma” eğiliminde olduğunu belirtti.

Yeni mali piramitlerin ve mali balonların oluşmasını önlemek için AB’nin birlikte hareket etmesi gerektiğini savunan Macaristan Merkez Bankası Başkanı György Matolcsy, Çin’in 2021’de kripto ticaretini ve madenciliğini yasaklamasına dikkat çekti.

György Matolcsy Açıklamada, “Teklif ile tamamen aynı fikirdeyim. Ayrıca üst düzey AB mali düzenleyicisinin Bitcoin üretmek için kullanılan madencilik yöntemini yasaklaması gerektiği düşüncesini destekliyorum.” Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem