Lunar, Kripto Ticaret Platformunu Başlattı

Benzer Haberler

Danimarka merkezli finansal teknoloji firması Lunar, değerinin 2 milyar doları aşmasıyla birlikte bir kripto para ticaret platformu başlatacaklarını duyurdu.

Lunar, 77 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı. Kuruluş 2 milyar dolarlık bir değere ulaştı ve bir kripto para ticaret platformu tanıttı.

Danimarka’da faaliyet gösteren Lunar, 77 milyon dolarlık D-2 Serisi finansman turu sağlayarak dizinin toplamını 310 milyon dolara çıkardı. Lunar’ın bu yatırım hamlesi, Heartland, Kinnevik, Tencent ve IDC Ventures gibi önde gelen finansal destekçiler tarafından yönetildi.

Lunar, 2 milyar dolarlık şirket değerine sahip olduktan sonra, bir blok zinciri ve kripto para ticaret platformunu piyasaya sürdüğünü açıkladı. Şirketin kurucu ismi ve CEO’su olan Ken Klausen, bu girişim hamlesine ilişkin şunları söyledi:

“İhtiyaçları için birden fazla platform kullanmakta. Bu yeni girişimin müşterilere yardımcı olacağına inanıyorum. Bankacılık, ödemeler ve yatırım evrenimize kripto varlıkları eklemekten heyecan duyuyoruz.”

Başlangıçta Lunar kullanıcıları Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) alıp satabilecekler.

2015 yılında kurulan Lunar, hizmetlerini Danimarka, Norveç ve İsveç’e kadar genişletiyor. Şirket, 2019 yılında bir Avrupa bankacılık lisansı aldı ve şu anda 500.000’den fazla müşterisi var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem