LUNA CEO’su Do Kwon’un Evine Baskın!

Benzer Haberler

LUNA ve stable coini UST’nin çöküşünün sonuçları gelmeye devam ediyor.

Güney Kore’de gerçekleşen olayda LUNA ve stable coini UST’nin çöküşünde yaklaşık 2.4 milyon dolar kaybeden bir kripto yatırımcısı Do Kwon’un evine zorla girmeye teşebbüsten dolayı tutuklandı.

Sosyal medyada “Chancers” adıyla bilinen yatırımcı geçen haftalarda yaşanan LUNA ve stable coini UST’nin çöküşünde çok kısa bir sürede 2.4 milyon dolar kaybettiğini ve bu durum karşısında sanki ölecekmiş gibi hissettiğini söyledi. LUNA’nın Ceo’su Do Kwon’a sosyal medya üzerinden sorduğu sorulara cevap alamayan Chancers; Güney Kore polisi tarafından yapılan sorgusunda evin adresini internet üzerinden yaptığı araştırma ile bulduğunu ve Do Kwon’a LUNA ile ilgili planlarını sormak için gittiğini açıkladı.

Yaptığı ziyareti kendi kanalı üzerinden de canlı bir şekil yayınlayan Chancers;

Kapıyı açan kişinin Do Kwon’un karısı olduğunu ve evde olmadığını söylediğini aktardı. Daha sonrasında yapılan şikayet ile gözaltına alınan şahıs; yaptığı eylem yüzünden pişman olduğunu fakat bu kadar kısa sürede çok para kaybettiği için ne yapacağını bilmediğinden dolayı böyle bir hareket yaptığını açıkladı.

Do Kwon’un ise geçen senenin Aralık ayından beri Singapur’da olduğu söylentileri var. Yaşanan krizden sonra Terraform Labs Korea’yi fesheden Do Kwon; Kore ofislerini de kapattıktan sonra ülkedeki bütün işlemlerini durdurdu. Güney Koreli yetkililer ise yaşanan bu krizin ardından acil bir şekilde soruşturma başlattı.

Bu hafta yaşanan diğer bir gelişmede ise; Do Kwon’un Güney Kore’de bulunan tüm mal varlıklarının dondurulması talep edilmişti.

LUNA ve stable coini UST’nin çöküşünün ardından çok kısa bir sürede %99,99 değer kaybederek yatırımcılarına büyük zarar ettirmişti.

Kripto ile ilgili en son haberler için bizi twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.
Twitter Adresimiz: Parasanal

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem