Lider Kripto Parada Son Durum

Benzer Haberler

Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz gün son ayların en büyük düşüşünü bir gün içerisinde yaşamış yatırımcılarını tedirgin etmişti. Grafiğindeki bu kırılma sonrası kripto para piyasasının gözü canlı ve anlık rakamlara çevrildi.

ABD Merkez Bankası (FED) açıklamasının ardından sert bir düşüş yaşayan kripto para birimleri aldıkları hasarı onarmaya çalışıyor. Bitcoin son 24 saatte %5.3 yükselirken Ethereum’daki yükseliş %8’i aşmıştı.

Lider Kripto Para Düşüşünü Sürdürecek Mi?

Analistler, konuyla alakalı yaptıkları açıklamada kripto para birimlerinin yılbaşına doğru yeni bir atağa kalkabileceğini beklerken canlı Bitcoin fiyatı araştırmaları hız kazandı. Haberimizde yer alan ekran üzerinden anlık verilere ulaşabilirsiniz.

Kripto para borsalarında adeta deprem yaşanıyor. 4 Aralık sabahında kripto para piyasalarında tarihi düşüş yaşanıyor. 3 ayda rekor kırarak 70 bin dolar bandına dayanan Bitcoin 42 bin dolara kadar çekildi. Değer kaybı yüzde 22’yi buldu.

Düşüşün Sebebi

Sert düşüş ile birlikte 500 milyar doların buhar olduğu belirtilirken, uzmanlar kripto para yatırımcılarını sakin ve temkinli olmaya çağırıyor. Daha önce de benzer düşüşler olduğunu vurgulayan uzmanlar, 2 gelişmeye dikkat çekiyor.

Kripto para piyasasındaki düşüşle ilgili analistler iki gelişmeyi ön plana çıkarıyor. Bazı analistler birkaç aydır devam eden yükselişin ardından bir düzelme yaşanacağını belirtti. Analistlere göre özellikle Fed’in enflasyondaki geçicilik vurgusunu terk edip varlık azaltımını hızlandırması ve 2022’de yapması beklenen faiz artışlarının kripto para fiyatlarını etkiledi.

Ayrıca, ABD’de piyasa yapıcıların önde gelen kripto para borsaları FTX, Binance, Coindesk üst düzey yöneticilerinin Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komitesi’nde ifadeye çağırmasının da endişe yaratmış olabileceği düşünülüyor. Komite’nin Başkanı Maxine Waters, düzenlenmemiş bir piyasa olması nedeniyle kripto paralara karşı eleştirileriyle biliniyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem