Lider Kripto Para Kötü Senaryolara Rağmen Yükselişe Geçti

Benzer Haberler

Kripto para borsaları, omicron varyantı ile beraber panik havasının bir nebze de olsa da ile beraber haftaya alıcı bir şekilde başladı. Lider kripto para Bitcoin % 5.6 oranında yükseliş kaydederek 57 bin dolara yükseldi. Ethereum ise tekrardan 4 bin 300 doların üzerine tırmandı. Yeni hafta ile birlikte tüm kripto algıları alt üst olmaya devam ediyor.

Geçen hafta Güney Afrika’da koronavirüsü omikron varyantı tespit edilmiş ve bütün finansal piyasalar altüst olmuştu. Yine aynı şekilde kripto para piyasaları da bu yeni korona virüsünden olumsuz bir şekilde etkilenmişti.

Bilim insanlarının yeni faaliyet ile alakalı ciddi uyarılarda bulunmasıyla beraber dünyanın genelinde riskli bir şekilde anımsanan varlıklardan kaçış başladı. Bu kaçıştan kripto paralar da nasibini aldı. Söz konusu varyant ile alakalı açıklamalar yapılmadan önce 59 bin doların üzerinde seyreden Bitcoin, hafta sonu 54 bin doların altını gördü.

Omicron varyantı ile alakalı henüz araştırmalar devam ediyor. Koronavirüsü, mutasyona uğradığında bilim adamları tarafından geliştirilen herhangi bir ilaç ya da aşı, etkisini kaybediyor. Dünya sağlık örgütü tarafından son dakika açıklaması olarak açıklanan ve Güney Afrika’da ortaya çıktığı belirlenen omicron varyantı ile ilgili bilim insanları hız kesmeden çalışmalara devam ediyor.

Geçen cuma bu varyant ile beraber dünya genelinde yeni salgın kısıtlamalarının geri döneceğine yönelik beklentilerin kuvvetli bir hal alması piyasalarda satış dalgasının beraberinde getirdi. Fakat Dünya sağlık örgütü, Güney Afrika’da ortaya çıkan bu varyantını daha da hızlı bir şekilde yayıldığına yönelik yeterli bilgiye şu anda sahip olunmadığını dile getirdi.

ABD ulusal sağlık enstitüsü bulaşıcı hastalıklar merkezi başkanı Antonio Fauci ise mücadeleye hazır olunması gerektiğini fakat yeni kapanmaları gerek olup olmadığını söylemek için henüz erken olduğunu söyledi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem