Kurumsal Yatırımcıların Kripto Paralara Yoğun İlgisi Var

Benzer Haberler

Son günlerde kripto para piyasası dinamik yapısını sürdürmeye devam ediyor. Lider kripto para Bitcoin rekor tazelerken diğer Altcoinler’de lidere özenmeye devam ediyor. Bununla birlikte kurumsal yatırımcıların da sektöre olan ilgisinde artış gözleniyor.

Güncel CoinShares raporuna göre, yatırım yöneticilerinin Bitcoin (BTC) ve önde gelen altcoin birimlerine olan ilgileri arttıkça, geçen hafta kripto para birimlerine kurumsal girişler de arttı.

Kurumsal yöneticilerin sahip olduğu toplam varlık miktarı, 17 Ekim Pazar günü itibarıyla sona eren haftada 72,3 milyar dolara ulaşarak rekor kırdı. Kıyaslama yapmak gerekirse, kurumsal kripto para varlıkları mart ayında 57 milyar dolar değerindeydi ve mayıs ayında 71,6 milyar dolara ulaşmıştı.

Geçen hafta, dijital varlık yatırım ürünleri toplam 80 milyon dolarlık giriş gördü. En büyük yatırımlar 70 milyon dolarla, art arda beşinci kez Bitcoin ürünlerinden geldi. Kurumsal yatırımcılar ayrıca Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA) ürünlerini sırasıyla 3,6 milyon dolar ve 2,7 milyon dolar artırdı. Bu arada, Ether (ETH) ürünlerinde toplam 1 milyon dolarlık küçük de olsa çıkışlar görüldü.

Sağlayıcılar tarafında, ETC Group ve 21Shares sırasıyla 63,6 ve 19,3 milyon dolar ile en büyük haftalık girişlere imza atan isimlerdi. En büyük kripto para odaklı fonları temsil eden Grayscale ürünlerine girişlerde yatay seyir gözlendi.

Spot piyasada fiyat cuma günü 63.000 dolar gibi çarpıcı bir seviyeye yaklaştığından, Bitcoin rekor seviyedeki en yüksek haftalık kapanışını elde etti. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yakın gelecekte piyasaya iki vadeli işlem tabanlı borsa yatırım fonunun (ETF) girmesi beklentisiyle yükselmeyi sürdürüyor. ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin salı günü New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem