Kurumsal Yatırımcılar Neden Altın Üzerinden Bitcoin Alıyor

Benzer Haberler

Ekim ayı ile beraber Bitcoin fiyatı yeni bir yükseliş dalgası gördü. En iyi kripto para birimi, geçtiğimiz aydaki kayıplarını çoktan telafi etti ve 56.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak son 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Artan yükseliş fiyatı ivmesi ortasında şirketler tekrar Bitcoin’e geri dönüyor gibi görünüyor. Yakın tarihli bir JP Morgan açıklamasına göre, bu kurumsal yatırımcılar Bitcoin için altından vazgeçiyor.

Kurumsal yatırımcıları Altın’dan Bitcoin’e doğru iten en önemli faktör, piyasadaki artan enflasyon olduğu iddia ediliyor. JP Morgan, kurumsal yatırımcıların bu noktada altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak Bitcoin’e yöneldiğine inanıyor.

Jpmorgan Tarafından Yapılan Açıklamalar

“Yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkması, Bitcoin’in “enflasyondan korunma aracı olarak” benimsenmesine sebep oldu ve bu da doğal olarak lider kripto paranın fiyatında artışa sebep oldu.” Dedi. “Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e geri dönüyor gibi görünüyor. Belki de onu altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görüyorlar.”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem