Küba Kripto Paraya Yeşil Işık Yaktı!

Benzer Haberler

Küba hükümeti, kripto parayla ilgili kararını resmi gazetede yayınladı. Küba, kripto paraların ödemelerde kullanılmasını tanıyacak ve buna ilişkin yasal düzenlemeleri yapacak. Küba hükümeti, ülkede yapılan ödemelerde kripto para birimlerini tanıyacağını, konuya ilişkin gerekli düzenlemeleri yapacağını duyurdu.

Resmi gazetede yayımlanan kararda, Küba Merkez Bankası’nın bu tür para birimleri için gereken kuralları ve ilgili hizmetleri sağlayanlara nasıl ruhsat vereceğine açıklık getireceği ifade edildi. Merkez bankasının “sosyoekonomik çıkarlar nedeniyle” kripto para birimlerinin kullanımına izin verebileceği ve devletin tüm kripto faaliyetlerini kontrol altında tutması gerektiği de bildirildi.

El Salvador’un Ardından Geçişler Hızlanıyor

Kuzey ve Orta Amerika ülkelerinin kripto paralara ilgisi artıyor. Haziran ayında Bitcoin yasasını parlamentodan geçiren El Salvador’un ardından Küba’da kripto paralara yönelik adımlar atacağını duyurdu. Küba hükümeti, kripto paraların ödemelerde kullanılmasını tanıyacak ve buna ilişkin düzenlemeler yapacak.

Hükümetin yayınladığı karara göre, Küba Merkez Bankası hangi kripto paraların tanınacağı ve Küba’da hangi hizmetler için nasıl lisans alacaklarına dair kuralları belirleyecek. Trump döneminde Küba’ya karşı ambargonun sıkılaştırılması sonrasında kripto paraların Küba’da popülerliği artmıştı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem