Kriptolarda Gün Yükselişle Başladı, BTC Kritik Seviyeye Ulaştı!

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta dalgalı fiyat hareketleri sergiledi ve çift yönlü fiyat hareketleri ortaya koydu. Gelen yükselişlerle altcoinlerin de yukarı yönlü hareket etmesine öncülük eden BTC, ardından gelen düşüşlerle piyasadaki genel düşüşte de öncü oldu. Haftayı düşüş eğiliminde tamamlayan ve hafta sonunda da bu seyirde hareket eden Bitcoin, yeni haftaya da yukarı yönlü hafif hareketlerle başladıktan sonra haftanın ikinci günüde ibreyi yukarı çevirdi ve ivme kazanarak yükselişini hızlandırdı. Son dönemlerdeki yükseliş hareketlerini hızlandıran Bitcoin, sabah saatlerinde 43 bin dolar seviyesini de aştı.

Bitcoin ve Ethereum Kritik Seviyelerde

Bitcoin, Salı günü erken saatlerde gelen hızlı yükseliş hareketleriyle yenin yukarı yönlü bir ivme yakaladı ve 43 bin 400 dolar seviyesine kadar tırmandı. Bitcoin fiyatında görülen bu hızlı değer artışı ile birlikte altcoin piyasası da yukarı yönlü hareket ederken, Ethereum (ETH) da gelen son fiyat hareketleri ile 3 bin dolar seviyesinin üzerine dokunmayı başardı. CoinGecko verilerine göre Bitcoin ve Ethereum’da gelen yükselişlerle birlikte yukarı yönlü hareket eden kripto para piyasasının toplam değeri de bir kez daha 2 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

Altcoinler Yükselişten Payını Aldı

Bitcoin yeni günün erken saatlerinde gelen yükselişlerle 43 bin dolar seviyesinin üzerine tırmanmayı başardı ve gün içinde 43 bin 400 dolar seviyesine kadar tırmandı. Ardından hafif bir geri çekilme yaşayan ve 43 bin doların altına sarkarak 42 bin 900 dolar seviyesinde dengelenen Bitcoin, altcoinlerin de yükselişe geçmesinde öncü oldu. Ethereum son artışlar ile 3 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarken, son dönemlerin popüler altcoinlerinden olan ApeCoin (APE) de son 24 saatlik süreçte gelen %10’luk değer artışıyla 11 dolar seviyesine dokundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem