Kriptolarda Düşüş Sürer Mi? Ünlü CEO Tahminlerini Açıkladı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları uzun bir süredir düşüş eğiliminde ve durgun halde seyrediyor. Bitcoin’in (BTC) 69 bin dolar seviyesini gördükten sonra yaşadığı değer kayıpları ile önce 45 bin dolar ile 50 bin dolar aralığına sıkışması ve ardından gelen düşüşler ile 42 bin dolar seviyesinin etrafında fiyat mücadelesi vermeye başlaması, piyasaları da benzer şekilde etkiledi. Piyasalarda yatırımcılar, düşüşlerin devam edip etmeyeceğini, ederse Bitcoin’de hangi seviyelere kadar düşüşlerin görülebileceğini merak ediyor. Piyasadaki ünlü isimler tahminlerini açıklamaya devam ederken, konuya ilişkin bir tahmin de Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’dan geldi. Ünlü CEO endişe verici bir tahminde bulundu ve yatırımcıları da uyardı.

Ünlü CEO BTC ve Nasdaq Composite Tahminlerini Açıkladı

Kripto para topluluklarının yakından tanıdığı bir isim olan Mike Novogratz, genel anlamda kripto para birimleri ve teknoloji ağırlıklı olan Nasdaq Composite borsa endeksi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ünlü CEO açıklama ve tahminlerinin yanı sıra bir de yatırımcıları uyardı. Yakın zamanda Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda fikirlerini dile getiren Novogratz, kripto para birimleri ve hisse senetleri üzerinde artan baskıdan yola çıkarak, bu yatırım araçlarında sert düşüşler beklediğini ifade etti.

Mike Novogratz’a Göre 2022’nin Başları Düşük Performanslara Sahne Olacak

Bitcoin, yeni güne %2,65 oranda düşüşle başladı ve yazım sırasında 41 bin 242 dolar seviyesinde işlem görüyor. Öte yandan Bitcoin, ABD borsası ile aynı doğrultuda işlem görüyor ve bu nedenle S&P 500 ve Dow da Bitcoin ile benzer grafikler ortaya koyuyor. Yani bu alanlarda da düşüş yaşandığı görülüyor. Ünlü CEO Novogratz’a göre Bitcoin’in borsa zayıflığından dolayı 2022 yılının başlarında düşük fiyat performansları ortaya çıkacak. Ünlü CEO’ya göre bu olası düşük fiyat performanslarının arkasında ise ana sebep olarak Hazine satışları yer alacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem