Kriptolarda Dalgalanmalar Devam Ediyor

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, özellikle 2017 yılında Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar seviyesinde ATH belirlemesinden sonra volatilite eleştirileri ile sık sık gündeme gelmeye başladı. Zira Aralık 2017’de gelen bu rekor sonrasında 2018 başlarında piyasa genelinde Bitcoin ile birlikte büyük bir geri çekilme yaşandı ve piyasalar dalgalı hareketlerini sürdürdü. 2021 yılında Bitcoin öncülüğünde piyasalar bir kez daha çok ciddi şekilde yukarı yönlü hareketlendi ancak yıl genelinde birçok kez sert dalgalanmalar yaşandı. Bununla birlikte kripto paralara yönelik volatilite eleştirileri de artmaya devam etti. Piyasaların en çok eleştirildiği alan olan dalgalanmalar, hafta sonunda bir kez daha kendisini gösterdi ve Bitcoin, kazandığı 50 bin dolar bölgesini yeni haftada yeniden kaybetti.

Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçti

Kasım ayı genelinde dalgalı hareket eden Bitcoin, Aralık ayında da düşüş eğiliminde hareket etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta 51 bin dolar seviyesinin üzerini gördükten sonra tekrar gerileyen BTC, 12 Aralık gününde bir kez daha 50 bin dolar bölgesinin üzerine çıktı. Ancak son 24 saatte gelen geri çekilmeler ile birlikte Bitcoin, bir kez daha 48 bin dolar bandına geriledi. Gelen bu geri çekilme sonrası Bitcoin her ne kadar 49 bin 200 dolar seviyesini görmüş olsa da yükselişi bu bölgede sınırlı kaldı ve tekrar 48 bin dolar bandına indi.

Ethereum ve Altcoin Piyasası

Bitcoin ile birlikte düşüş eğiliminde hareket eden Ethereum (EtH) da benzer fiyat hareketleri sergiledi. 12 Aralık günü gelen yükselişler ile birlikte 4 bin dolar seviyesinden 4 bin 200 dolar seviyesine yükselen Ethereum, yeni hafta açılışında gelen gerileme ile 4 bin dolar bölgesine indi. Ethereum’un yanı sıra altcoinlerde Binance Coin (BNB), Solana (SOL) ve Cardano (ADA) da değer kayıpları ile dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem