Kriptolar Yeni Haftaya Yükselişle Başladı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları haftalarca devam eden düşüş eğilimi ve durgun sürecin ardından 21 Aralık tarihinde Bitcoin’in (BTC) toparlanmaya başlaması ile birlikte yukarı yönlü ivmelenmeye başladı. Gelen bu toparlanmalarda Bitcoin, sıkıştığı 45 bin dolar ile 48 bin dolar fiyat aralığından çıkarak 49 bin dolar seviyesinin üzerini test etmeye başladı. Yaklaşık bir hafta boyunca görülen bu toparlanma sinyalleri sonrasında Bitcoin 50 bin dolar seviyesinin de üzerine çıktı ve hafta sonunda hafif bir düşüşle karşılaştı. 51 bin dolar bandını gördükten sonra yeniden 49 bin dolar seviyesine gerileyen BTC, bu hafif düşüşün etkisinden hızla çıktı ve yeni haftaya da 51 bin dolar civarında giriş yaptı.

BTC ve ETH Toparlandı, Yükselişler Altcoinlere de Yansıdı

Bitcoin yeni haftaya 51 bin doların hemen altında giriş yaptı ve 21 Aralık tarihinde başlattığı toparlanma hareketlerini koruduğunu gösterdi. Bitcoin’deki toparlanmaya paralel şekilde hareket eden Ethereum (ETH) da hafta sonunda gelen ani geri çekilme sonrasında yeniden 4 bin dolar seviyesi üzerine çıkmayı başardı ve 4 bin 070 dolar seviyelerinde dengelendi. Bitcoin ve Ethereum’daki toparlanma hareketleri, altcoin piyasasına da genel tabloda yükseliş hareketleri ile yansıdı.

BTC ve ETH’de Yükselişler Devam Eder Mi?

Bitcoin’in 49 bin 500 dolar seviyesinde tepki ile karşılaşması ve yeniden yukarı yönlü hareket etmesi, 51 bin dolar seviyesinin kapılarını yeniden açmaya başladı. Analistler, BTC’nin 2021 yılının son haftasında yükseliş eğilimini koruması durumunda 2022 yılında yeni yükselişlerin görülebileceğini iddia ediyor. Analistlere göre BTC’nin bu eğilime girebilmesi için ilk olarak 53 bin dolar direncini kırması gerekiyor. Öte yandan analistlere göre Ethereum’un da benzer bir yükseliş serüvenine girmesi için 4 bin 100 dolar ve 4 bin 200 dolar seviyelerindeki dirençleri aşması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem