Kriptolar Düşüşe Geçti Ama O Altcoin Değer Kazancını Sürdürdü

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları geçtiğimiz hafta genelinde, Bitcoin’in (BTC) ani ve sert yükselişi ile yükseliş eğilimine girmişti. Bu süreçte Bitcoin 48 bin dolar bandını aşmış ve BTC adına bu fiyat seviyesi, 2022 yılının en yüksek fiyat seviyesi olarak kaydedilmişti. Bitcoin’in yükselişi ile başlayan piyasa yükselişi, içinde bulunduğumuz haftada Bitcoin’in düşüşe geçmesiyle yerini geri çekilmelere bıraktı. Bitcoin fiyatında son haftada görülen düşüşler sonrası birçok altcoin de paralel şekilde değer kaybetti. Bitcoin’in 43 bin 500 dolar seviyesine gerilediği süreçte Ethereum (ETH) da 3 bin 300 dolar seviyelerinde dengelendi.

Bitcoin ve Ethereum ile Altcoinler de Düşüşe Katıldı

Bitcoin’in 43 bin 500 dolar seviyesine gerilemesi ve Ethereum’un da Bitcoin’e paralel değer kaybı yaşayarak 3 bin 300 dolar seviyesine gerilemesi, genel olarak kripto para piyasasının da değer kaybı yaşamasına neden oldu. Bu süreçte CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasalarının toplam değeri 2,01 trilyon dolar seviyesine ulaştı. Piyasalarda aşağı yönlü hareketler görülürken, önde gelen bazı altcoinlerde de ciddi değer kayıpları yaşandı. Bu altcoinler arasında bulunan Avalanche (AVAX), hafta içinde yükseldiği 103 dolar seviyesinden başlattığı düşüşlerde 82 dolar seviyesine kadar geriledi. Son yükselişlerle 90 dolar direncine yaklaşan AVAX, 88 dolar seviyesinde dengesini buldu.

NEAR Piyasadan Ayrık Hareket Etti, Değer Kazancı Yüzde 25’e Çıktı

Piyasa genelinde düşüş eğilimi görülüyor olsa da son dönemlerin yükselişte olan altcoini NEAR ise güçlü duruşunu korumayı başardı. Yükseliş ivmesi yakalan ve son 1 aylık süreçte ciddi değer kazançları elde eden NEAR, son 24 saatlik süreçte de yukarı yönlü ivmesini hızlandırdı ve 15 dolar seviyesinden başlattığı yükselişlerde son 24 saatte %25’e yakın değer kazanarak 19 dolar seviyesine kadar çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem