Kripto Sektöründe Birleşme ve Satın Almalar %131 Artış Yaşadı

Benzer Haberler

The Block Research verilerine göre kripto para sektörü anlaşmalarında, birleşme ve satın almalarda (M&A) rekor bir seviye kaydedildi.

Finans ve teknoloji şirketleri tarafından yönlendirilen yaklaşık 6,1 milyar dolarlık birleşme ve satın alma hacmiyle, birleşme ve satın almalarda rekor bir seviye kaydedildi.

The Block Research’ün “2022 Dijital Varlık Görünümü” raporunda belirtildiği gibi, birleşme ve satın alma işlemleri bu yıl şimdiye kadar 197’den fazla satın alma ile sektör için rekor seviyeye ulaştı. Bu büyüme, 85 işlemin gerçekleştiği geçen yıla göre yaklaşık %130’luk bir artışı temsil ediyor.

Anlaşmalardaki bu artış kripto firmalarının rakiplerinin altyapısından yararlanmak için onları satın alması gibi örneklerle de ivmelendi. Örneğin Coinbase, blokzinciri altyapı hizmetlerini genişlemek için yılın başında Bison Trails’i satın almıştı. Bununla yanı sıra geçtiğimiz haftalarda Galaxy, finansal hizmetler sağlayıcısı BitGo’yu 1 milyar doların üzerinde bir işlemle satın alacağını duyurmuştu. Bu anlaşmanın da önümüzdeki çeyrekte kapanması bekleniyor.

Satın alım ve birleşmeler sadece kripto şirketleri ile de sınırlı değil. Kredi kartı şirketi Mastercard, CipherTrace’i satın aldığını duyururken, popüler hisse senedi aracısı Robinhood, aralık ayında Cove Markets’ı satın aldığını açıklamıştı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem