Kripto Piyasasında Büyük Düşüş Yaşanıyor

Benzer Haberler

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan kriz Kripto para piyasasını etkilemeye devam ediyor. Ukrayna krizinin jeopolitik riskleri sürüklemesi ile Kripto para piyasası geçtiğimiz gün büyük bir kayıp yaşadı.

Lider Kripto para Bitcoin yüzde 7’lik bir düşüş yaşayarak 40.000 dolar bandına geriledi. Liderin yaşamış olduğu bu kayıp diğer tüm Kripto para birimlerini de etkiledi. Uzmanlara göre Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan Kırım sorununun Kripto para piyasasını derinden etkileyebileceği düşünülüyor.

Geçtiğimiz gün çıkan çatışma sonrası Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağı beklentileri artarken konuya ilişkin NATO’dan kritik bir açıklama geldi.

Yaşanan krizin ardından Kripto para piyasası geçtiğimiz gün kırmızıya büründü jeopolitik risklerin sürüklenmesi ile beraber yatırımcılar riskli varlıklardan kaçtı. Bu durum da Kripto paraların büyük düşüş yaşamasına sebep oldu

Bitcoin İçin Kritik Destek 40 Bin Dolar

Bitcoin bu haftaki performansı ile 45 bin dolar seviyesinin üzerine çıksa da burada tutunamamıştı. 42 bin dolar ile 44.000 dolar bandı arasında kendisini sabitlemeye çalışan Bitcoin, Ukrayna gerilimi ile birlikte 40.000 dolar kritik destek seviyesi ne kadar düştü.

Ethereum Sert Düşüş Yaşadı

Lider Kripto para Bitcoin veliahtı konumunda olan Ethereum, Dün itibarıyla yüzde 7’nin üzerinde değer kaybetti. 3.100 dolar seviyesinin üzerinde hareket eden Eter yum krizin etkisi ile birlikte 2850 dolara kadar geri çekilme yaşadı.

Piyasa Toparlanmaya Çalışıyor

Tüm bu gelişmelerle beraber ABD ile Rusya Dışişleri bakanlarının Önümüzdeki hafta bir görüşme gerçekleştireceği haberi Piyasalar tarafından olumlu karşılandı. Devletlerarası ikili temaslardan etkilenmeye alışkın olan Kripto para piyasası bu haberin ardından toparlanma eğilimi gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem